Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Микола Жулинський зустрівся з українськими філологами Острозької академії

05 грудня 2024 р.

5 грудня 2024 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч студентів і студенток першого та другого курсу української філології з Миколою Жулинським — директором Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, доктором філологічних наук, професором, дійсним академіком Академії наук України, головою Наглядової ради НаУОА, академіком Острозького Академічного Братства. 

Почесний гість розповів більше про Інститут літератури, письменників, яких згадують недостатньо:

«Ми маємо плеяду потужних письменників, творчість яких є унікальною в літературі. Чого лише варте "Розстріляне відродження"».

Також академік Микола Жулинський поділився власним досвідом як особистости й науковця, радо дав відповіді на запитання авдиторії. Зокрема висловив свої думки про різні напрями в літературі, книжки, що вразили найбільше, і сучасні проблеми в літературних дослідженнях.

«Це було надзвичайно цікаво й інформативно. Теорії щодо походження Тараса Шевченка, нові деталі про творчість Василя Стуса, нові імена української літератури, сильні твори Уласа Самчука — це все справді вразило мене. Хотілося б більшої конкретики у відповіді Миколи Жулинського про улюблений напрям у літературі, але загалом зустріч виявилася справді непересічною»,

поділилася враженнями студентка 1-го курсу освітньої програми «Українська мова, література, комунікація» Наталія Рябоконь.

«Зустріч була дуже цікава. Микола Жулинський розповів про українське письменницьке коло Петербурга, зокрема про Нестора Кукольника. Він доводив, що наші письменники об'єктивно значно ліпші за російських, а також цікаво було дізнатися про круту велику збірку рукописів в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка»,

зауважила студентка 2-го курсу освітньої програми «Українська мова та література» Амалія Мельничук.

Щиро вдячні директорові Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка Миколі Жулинському та чекаємо нових зустрічей!