4 грудня в холі нового корпусу Національного університету «Острозька академія» відбулася презентація пересувної виставки «Волинь і Німеччина: мости з минулого в сучасність».
Подія відбулася за ініціативи голови національно-культурного товариства німців Житомирщини «Відергебурт» Володимира Піньковського. Під час презентації пан Володимир ознайомив присутніх із концепцією виставки, розповів про історію проживання німецьких колоністів на території історчної Волині, відповів на питання студентів.
Волинські німці – одна з численних груп німецьких колоністів України, що з початку ХІХ ст. стала заселяти великий регіон історичної Волині, який включає сьогодні територію Волинської, Рівненської та Житомирської областей.
Упродовж другої половини ХІХ та початку ХХ століть волинські німці-колоністи зробили вагомий внесок в економічний та культурний розвиток Волині. Їх господарства стали одними з найефективніших в регіоні, а німецькі культові споруди – окрасою багатьох населених пунктів краю.
У першій половині ХХ ст. спільнота волинських німців опинилась у вирі складних і трагічних історичних подій, у результаті яких зазнала значних демографічних, економічних та культурних втрат, змушена була покинути Волинь і шукати кращої долі в різних країнах світу. Тема волинських німців справді є цікавою та важливою сторінкою в історії України, яка показує багатокультурний характер регіону.
Завдяки роботі істориків і краєзнавців, які давно досліджують і вивчають цю тематику, організаторам вдалось створити архівно-документальну мобільну виставку з назвою «Волинь і Німеччина: мости з минулого в сучасне», яка подорожує українськими містами, а зараз упродовж двох тижнів доступна для огляду в новому корпусі НаУОА.
Директорка Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк зазначила:
«Ця виставка – чудова нагода дізнатися більше про історію та спадщину цієї спільноти. Такі виставки дають можливість глибше зрозуміти, як історичні події вплинули на різні етнічні групи, що жили на українських землях і як ті вплинули на історію наших земель».