Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбувся тренінг «Базові навички саморегуляції в майндфулнес»

05 грудня 2024 р.

4 грудня в Національному університеті «Острозька академія» у співпраці із психологічною службою НаУОА відбувся тренінг «Базові навички саморегуляції в майндфулнес».

Спікерка – випускниця Острозької академії, психологиня в ГО «ЕТ СЕТЕРА» Вікторія Стасюк.

«Навички майндфулнес (усвідомленості) набувають особливого значення у воєнний час, коли рівень стресу, тривоги та невизначеності стрімко зростає. Усвідомленість допомагає не лише зберегти внутрішній баланс, а й ефективно діяти в умовах постійної напруги. По-перше, практики майндфулнес дозволяють краще контролювати емоції, що є основним для прийняття важливих рішень у складних ситуаціях. По-друге, це дієвий спосіб запобігти вигоранню й підтримувати психічне здоров’я, яке безпосередньо впливає на фізичний стан. Уміння залишатися стійким, спокійним і зосередженим – це не просто особиста перевага, а життєво важливий навик для людей у воєнний час», 

зазначив керівник психологічної служби НаУОА Вадим Любомирський.

Під час тренінгу було закцентовано увагу на диханні як способі релаксації, а також на способах заземлення, розуміння власного рівня стресу та саморегуляції за методом Стюарта Шанкера.

«Також одним з основних акцентів тренінгу була передача досвіду із майндфулнесу, які я отримала під час навчання на тренінгу від Еразмус + «The Art of Wellbeing: Empowering Youth Through Art and Mindfulness» в Польщі. Студенти зможуть отримати корисні матеріали з цього проєкту»,

додала Вікторія Стасюк.

Спікерка наголосила, що такі тренінги є важливими для студентів, бо дають їм можливість відновити контакт із собою, власними емоціями й тілом, відчути опору й отримати здатність краще розуміти ті процеси і стани, у яких вони зараз перебувають. 

«Часто ми живемо на автопілоті, десь у планах, уявленнях, емоціях від того, що відбулось і можемо втрачати контакт із собою. Майндфулнес – це про усвідомленість власних емоцій, думок, відчуттів у тілі й того, як ми це транслюємо крізь комунікацію. Це про заземлення та релаксацію, про тут і тепер»,

зазначила Вікторія Стасюк.

Враженнями поділилися студентки 2-го курсу ОПП «Психологія» Діана Назарова й Мирослава Возруд.

«Я приємно вражена від участі в тренінгу, тому що здобула практичні навички в розумінні та регуляції своїх емоцій, інтерпретації їх у соціум через призму цікавих вправ, де можна визначити свою довіру до людей. Також ми практикували техніки дихання та заземлення, які є важливими для збереження ментального здоров'я. На початку дня відчувала втому й сонливість, але після завершення тренінгу отримала позитивні емоції й навчилася бути тут й тепер, що і є головною концепцією заходу»,

зауважила Діана Назарова.

«Дуже часто чула про майндфулнес, але не мала можливості більш детально ознайомитися з цією темою. Тому я надзвичайно вдячна за цей тренінг і за можливість отримати нові знання та методики, які тепер зможу застосовувати на практиці. Атмосфера була дуже приємною, і я не лише дізналася багато корисного, а й гарно провела час та відпочила. Дякую організаторам за такий цінний досвід!»

додала Мирослава Возруд.