Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася лекція «The Subsequent Development of Russia-Ukraine War: Risks and Configurations»

04 грудня 2024 р.

4 грудня в Національному університеті «Острозька академія» в оновленому форматі відбулася зустріч із паном Беном Ходжесом, генерал-лейтенантом армії США у відставці, екскомандувачем американської армії у Європі, Doctoris Honoris Острозької академії. Тема лекції – «The Subsequent Development of Russia-Ukraine War: Risks and Configurations».

«Сьогодні ми змінимо формат наших традиційних лекцій: послухаємо вас, ваші рекомендації та думки щодо російської-української війни», - звернувся зі вступним словом Бен Ходжес.

Спікерами заходу були студенти 4-го курсу Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки НаУОА Ярослав Буркут і Ярослав Варін.

Презентуємо найважливіші цитати з лекції:

  • Україна прагне отримати гарантії безпеки до початку переговорів із росією. 3 грудня МЗС України заявило про відмову від будь-яких альтернатив українському членству в НАТО.
  • Вимоги путіна містять у собі капітуляцію України.
  • Санкції впливають на російську економіку: офіційний рівень інфляції в росії становить приблизно 9%, Центробанк встановлює ставку на рівні 20%. Також згідно з одним із російських аналітичних центрів, сума щоденних споживчих витрат зростає на приблизно 20% за рік.
  • Близько половини українців прагнуть якнайшвидшого миру.
  • Україні потрібно отримати безпекові гарантії до вступу в переговорний процес.
  • Ймовірно, Катар або Туреччина стануть медіаторами в переговорному процесі.
  • Відмовлятися від переговорів нерозумно для обох сторін, для України це означатиме більші втрати, а для росії – збільшення постачання західного озброєння в Україну.
  • Метою росії було зробити з України маріонеткову державу, але їй це не вдалося, тому ми не можемо говорити про перемогу росії.

«На мою думку, новий формат є чудовою нагодою для відвідувачів лекцій Бена Ходжеса висловити власну думку щодо розвитку подій на міжнародній арені та продемонструвати свої аналітичні навички. Українське студентство повинне долучатись до подібних заходів, оскільки саме завдяки ним світ зможе дізнатись бачення української молоді щодо захисту та розвитку їхньої Батьківщини»,

зазначив Ярослав Буркут.

«Питання подальших перспектив розвитку російської-української війни є основною та надзвичайно актуальною темою для обговорення, адже її проміжний результат матиме прямий вплив на подальше формування стратегічних цілей не лише України, а й провідних держав євроатлантичного регіону»,

додав Ярослав Варін.

 

Читайте також: