4 грудня в Національному університеті «Острозька академія» відбулося відкрите засідання наукового гуртка кафедри фінансів, обліку і аудиту «Підприємництво в Україні: виклики, обліково-аналітичне забезпечення діяльності, перспективи в умовах невизначеності».
Із доповідями виступали здобувачі вищої освіти 1-го курсу освітніх програм «Облік і оподаткування в бізнесі» та «Підприємництво та торгівля», а також учні 10-11-х класів Оженинського ліцею №2.
Коментували виступи учасників і ділилися своїм досвідом експертки-практикині, випускниці економічного факультету Острозької академії, а саме директорка з економіки ПРАТ «Едельвіка» Оксана Антонюк та засновниця бренду LARISA Лариса Бащук.
До роботи гуртка активно долучилися здобувачі 1-го курсу освітньої програми «Бізнес-аналітика» та учні старших класів Славутського ліцею під супроводом своїх викладачів і вчителів.
Керівниця наукового гуртка, кандидатка економічних наук, доцентка, організаторка й модераторка заходу Юлія Харчук зазначила:
«Розвиток підприємництва в умовах невизначеності, зокрема війни, є надзвичайно важливим для розбудови економіки України та нашої перемоги. Модель успішного підприємця, лідерство, бізнес-етика – це не просто тренд, а важлива необхідність, основа успішного бізнесу в контексті обмежених ресурсів».
Директорка з економіки ПРАТ «Едельвіка», яке займається виробництвом тканин і готових виробів (м. Луцьк), Оксана Антонюк зауважила:
«Сьогодні говорили про важливе: підприємництво, його принципи й базові засади, а також бізнес-етику як явище та обов'язковий атрибут довгостроково націлених справ. Розмова відбулася в хорошій компанії практиків і дуже активних та відповідальних теоретиків-слухачів. Емоційно було легко та приємно перебувати на зустрічі, хоч і віддалено. Разом до перемоги! Все буде Україна».
Засновниця бренду LARISA Лариса Бащук додала, що для неї було великою приємністю повернутися до Острозької академії вже в ролі підприємиці, і поділитися своїм досвідом зі студентами та абітурієнтами:
«Важливість таких зустрічей важко переоцінити: теоретичні знання доповнюються практичними кейсами, а живе спілкування допомагає студентам побачити реальні виклики й можливості. Я щиро вірю, що ці молоді люди вже сьогодні закладають фундамент для своїх майбутніх успіхів, і дуже радію, що мала змогу надихнути їх своїм прикладом».
До роботи гуртка також активно долучилася директорка спеціалізованої школи №307 з поглибленим вивченням природничих наук (м. Київ) Ірина Лапіка, яка поділилася своїм досвідом керівництва автономним закладом освіти в умовах війни, а також розповіла про переваги здобуття своєї четвертої вищої освіти в Острозькій академії.
Директорка Славутського ліцею Славутської міської ради Світлана Ліскова наголосила:
«Такі заняття не тільки навчають і розвивають, а й мотивують та формують характер учнів».
Враженнями від заходу поділилися й учасники:
«Дякую Юлії Юріївні Харчук за можливість почути думку експертів-практиків і за змогу випробувати себе під час презентації нашого дослідження. Це неймовірний досвід»,
«Рада побувати на корисному заході, особливо цікаво було взаємодіяти з підприємицями, які розповідали про свій бізнес. Велике дякую організаторам, будемо раді ще раз побувати в Острозькій академії!»
«Я така щаслива відвідати Острозьку академію. Під час засідання гуртка , дізналася багато нової та корисної інформації. Атмосфера неймовірна, хочеться ще побувати на таких заходах. Велике дякую організаторам!»
«Засідання наукового гуртка було надзвичайно інформативним. Ми поспілкувалися з підприємицями, які на своїх прикладах розповіли про ризики та можливості бізнесу. Усе було прекрасно»,
«Формат сьогоднішнього відкритого засідання демонструє важливість й ефективність співпраці та синергії в освітньому процесі абітурієнтів, студентів, викладачів/вчителів, випускників/роботодавців. Разом наближаємо перемогу в освітній сфері, вчимо молоде покоління відповідальності, креативності, стресостійкості, витривалості, важливості навчання впродовж життя не лише в бізнес-середовищі, а й у повсякденному бутті. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення заходу. Далі буде…»