У межах проєкту «Культура в сховищі»: відновлення діяльності підземної мистецької галереї Національного університету «Острозька академія» за фінансової підтримки Українського культурного фонду 4 листопада в мистецькій галереї НаУОА відбулася кураторська лекція «Університет і війна: хронологія нової реальності».
Спікерка – директорка Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк.
«Зараз у галереї діє виставка, присвячена 448-річній історії Острозької академії. Кожна зала – це окремий хронологічний етап у житті нашого закладу. Сьогодні ми презентуємо тематичний розділ виставки «Університет і війна: хронологія нової реальності», в основі якого – найсучасніші й найактуальніші для нас події, про які треба говорити, щоб розуміти, як триматися разом, жити й працювати далі»,
Пані Анастасія розповіла, що виставка «Університет і війна: хронологія нової реальності» розповідає про Острозьку академії під час війни, за допомогою дієслів-гасел: «жити в новій реальності», «згуртуватися», «підтримувати», «продовжувати працювати й навчатися», «захищати» та «пам’ятати».
«Усю виставку супроводжують сильні фотографії, суголосні кожному планшету. Їхнім автором є випускник Острозької академії Максим Бурда, який, на жаль, загинув. На одній із планшеток є цитата нашого теж загиблого випускника Миколи Мялковського. Також ми створили інтерактивну книгу пам’яті, яку можна гортати як планшет і дізнатися інформацію про студентів, працівників і випускників Острозької академії, які загинули під час повномасштабного російського вторгнення. Коли ми прочитуємо і згадуємо, то і вшановуємо пам’ять, тому для нас це дуже важливо»,
Також наприкінці заходу учасники мали змогу переглянути відео про життя академічної спільноти Острозької академії під час війни.
Враженнями поділилася студентка 2-го курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Вікторія Дуда:
«Дуже рада, що місця для укриття намагаються певним чином окультурювати, бо такі виставки насамперед дозволяють відволіктись і не так сильно хвилюватися під час тривоги. Також мені цікаво було дізнатися, як Острозька академія діяла від початку повномасштабного вторгнення й до сьогодні. Вважаю важливо розповсюджувати серед людей згадки про полеглих воїнів, бо це дозволяє вшановувати тих, хто загинув заради нашої безпеки».
Читайте також: