Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Анастасія Хеленюк прочитала лекцію «Університет і війна: хронологія нової реальності»

04 листопада 2024 р.

У межах проєкту «Культура в сховищі»: відновлення діяльності підземної мистецької галереї Національного університету «Острозька академія» за фінансової підтримки Українського культурного фонду 4 листопада в мистецькій галереї НаУОА відбулася кураторська лекція «Університет і війна: хронологія нової реальності».

Спікерка – директорка Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк.

«Зараз у галереї діє виставка, присвячена 448-річній історії Острозької академії. Кожна зала – це окремий хронологічний етап у житті нашого закладу. Сьогодні ми презентуємо тематичний розділ виставки «Університет і війна: хронологія нової реальності», в основі якого – найсучасніші й найактуальніші для нас події, про які треба говорити, щоб розуміти, як триматися разом, жити й працювати далі»,

зазначила Анастасія Хеленюк.

Пані Анастасія розповіла, що виставка «Університет і війна: хронологія нової реальності» розповідає про Острозьку академії під час війни, за допомогою дієслів-гасел: «жити в новій реальності», «згуртуватися», «підтримувати», «продовжувати працювати й навчатися», «захищати» та «пам’ятати».

«Усю виставку супроводжують сильні фотографії, суголосні кожному планшету. Їхнім автором є випускник Острозької академії Максим Бурда, який, на жаль, загинув. На одній із планшеток є цитата нашого теж загиблого випускника Миколи Мялковського. Також ми створили інтерактивну книгу пам’яті, яку можна гортати як планшет і дізнатися інформацію про студентів, працівників і випускників Острозької академії, які загинули під час повномасштабного російського вторгнення. Коли ми прочитуємо і згадуємо, то і вшановуємо пам’ять, тому для нас це дуже важливо»,

додала Анастасія Хеленюк.

Також наприкінці заходу учасники мали змогу переглянути відео про життя академічної спільноти Острозької академії під час війни.

Враженнями поділилася студентка 2-го курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Вікторія Дуда:

«Дуже рада, що місця для укриття намагаються певним чином окультурювати, бо такі виставки насамперед дозволяють відволіктись і не так сильно хвилюватися під час тривоги. Також мені цікаво було дізнатися, як Острозька академія діяла від початку повномасштабного вторгнення й до сьогодні. Вважаю важливо розповсюджувати серед людей згадки про полеглих воїнів, бо це дозволяє вшановувати тих, хто загинув заради нашої безпеки».

 

Читайте також: