Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася лекція «Реальність і вигадки в легендах про Гальшку Острозьку»

03 грудня 2024 р.

3 грудня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася лекція «Реальність і вигадки в легендах про Гальшку Острозьку», організована співробітниками Центру вивчення спадщини князів Острозьких Ігорем Тесленком і Миколою Бендюком. 

«Сьогоднішня лекція присвячена Гальшці Острозькій, навколо постаті якої досі точаться академічні дискусії. Памʼять про неї зберігається упродовж багатьох століть серед жителів Острога і навіть сусідніх країн. Ця жінка мала яскраве та насичене життя, яке знайшло відображення в численних творах мистецтва і літератури. Для нас же важливо, що вона безпосередню дотична й до історії Острозької академії. Княжна Гальшка є, мабуть, найяскравішою представницею жіночої половини роду Острозьких»,

зазначив Ігор Тесленко.

Під час заходу лектори розповіли, що в легендах про Гальшку Острозьку реальні факти, а що – вигадка, а також розкрили безліч таємниць і невідомих сторінок біографії княжни.

Враженнями від лекції поділилася доцентка, кандидатка історичних наук, завідувачка кафедри інформаційно-документних комунікацій Ганна Охріменко:

«Цікавий формат бінарної лекції-дискусії про постать фундаторки Острозької академії вразив детальним аналізом технік історичного «іміджмейкингу» для формування романтизованого й загадкового образу Гальшки Острозької. Соціокультурний контекст, політичні та релігійні норми, які безперечно диктували свої «правила гри» для найвпливовішої верстви населення періоду XVI-XVII ст., зокрема жінок, посприяли утворенню чіпких стереотипів на сприйняття їх стилю поведінки, стандартів краси, побутових звичок тощо. Безперечно, ця лекція є ґрунтовною дослідницькою розвідкою, яка інноваційно представляє історію епохи через призму постаті, огорнутої низкою міфологем».