Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Петро Кралюк прочитав студентам Острозької академії лекцію «Особливості дипломатії Київської Русі: князь Володимир і його жони»

03 квітня 2024 р.

3 квітня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася лекція на тему «Особливості дипломатії Київської Русі: князь Володимир і його жони».

Лектор - доктор філософських наук, професор Петро Кралюк.

Із вітальним словом до присутніх звернулася докторка політичних наук, завідувачка кафедри міжнародних відносин Тетяна Сидорук:

«Шановні студенти, сьогодні ви маєте унікальну можливість послухати лекцію професора, відомого в Україні і за її межами філософа, історика, письменника Петра Кралюка. Він розповість вам захопливу, місцями зворушливу історію про шлюбну дипломатію Володимира Великого. Переконана, що ця зустріч буде цікавою й корисною для вас».

На зустрічі були присутні студенти 1-го та 2-го курсів спеціальності «Міжнародні відносини».

«Усі шлюби Володимира Великого стосувалися його дипломатії й політичного життя. Князь Володимир намагався встановлювати дипломатичні відносини з різними країнами, зокрема через свої шлюби. Передусім, такі відносини він встановив із скандинавами. Відомо, що він орієнтувався на Швецію, сподіваючись отримати від неї військову допомогу. Для нього було важливо за допомогою цих шлюбів заявити про свої претензії на відповідні території Київської Русі.
Наприклад, шлюб із болгаринею свідчив про його східну політику, також ми бачимо орієнтацію на Ромейську імперію, Візантію, Священну Римську імперію. Князь Володимир зумів підняти свою державу на досить високий рівень про що і свідчать його шлюби й дипломатичні відносини»,

зауважив Петро Кралюк.

Лектор розповів студентам про історію дипломатії князя Володимира та його шлюби й розкрив приховані сторінки життя Володимира Великого, використовуючи як джерело «Повість минулих літ», написану Нестором Літописцем. 

Розглядаючи різні аспекти правління й діяльності цього визначного правителя, Петро Кралюк розвіяв усі міфи, розкривши перед присутніми справжню картину того часу. 

Враженнями від лекції поділилася студентка 2-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Софія Дячук: 

«Як студенти, ми звикли вивчати історію України і світу формально, не беручи до уваги те, що може знищити вибудований образ історичної постаті, але цього разу було зовсім по-іншому. Петро Михайлович зміг поєднати особисте життя й політичну діяльність князя Володимира, що дозволило нам ширше розглянути підходи до правління та зрозуміти поняття «шлюбна дипломатія»».

Наприкінці зустрічі відбулася дискусія, де всі охочі мали змогу поставити запитання спікеру й отримати на них відповіді.