Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Запрошуємо на презентацію пересувної виставки «Волинь і Німеччина: мости з минулого в сучасність»

02 грудня 2024 р.

4 грудня о 15.40 в холі нового корпусу Острозької академії відбудеться презентація пересувної виставки «Волинь і Німеччина: мости із минулого в сучасність». 

Волинські німці – одна з численних груп німецьких колоністів України, що з початку ХІХ ст. стала заселяти великий регіон історичної Волині, який включає сьогодні територію Волинської, Рівненської та Житомирської областей.

Упродовж другої половини ХІХ та початку ХХ століть волинські німці-колоністи зробили вагомий внесок в економічний і культурний розвиток Волині. Їх господарства стали одними з найефективніших в регіоні, а німецькі культові споруди – окрасою багатьох населених пунктів краю.

У першій половині ХХ ст. спільнота волинських німців опинилась у вирі складних і трагічних історичних подій, у результаті яких зазнала значних демографічних, економічних і культурних втрат, змушена була покинути Волинь і шукати кращої долі в різних країнах світу. 

Волинські німці та їхні нащадки завжди намагались берегти та примножувати свою історичну спадщину. 

Завдяки невтомній роботі істориків і краєзнавців, які давно досліджують і вивчають цю тематику, вдалось створити архівно-документальну мобільну виставку з назвою: «Волинь і Німеччина: мости з минулого в сучасне».