Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії презентували виставку «Гурби. Героїчна історія спротиву»

02 жовтня 2024 р.

1 жовтня в Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» відбулося відкриття виставки «Гурби. Героїчна історія спротиву». Організували захід Наукова бібліотека НаУОА та Управління молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Серед спікерів: президент, ректор-організатор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник; директор арт-кластеру НаУОА, художник-реставратор, краєзнавець Микола Бендюк; директор Управління молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради Олександр Гребенюк; керівник проєкту Юрій Ткачук.

«Тема битви під Гурбами виховала цілу плеяду молоді. Ця подія ще недостатньно поціновувана і не вивчена істориками як на особистісному, так і на всеукраїнському рівнях. Там загинули найкращі сини і дочки. Часто кажуть, що битва під Гурбами, – це була поразка наших воїнів. Вважаю її не поразкою, а перемогою українського духу воїнів, які віддавши своє життя показали, що Україну можуть захищати перед ворогом, який у сотні разів є сильнішим. Вважаю, що на основі цієї виставки ми будемо продовжувати формувати принципи, які є основоположними у стінах Острозької академії, – християнська мораль й український державний націоналізм»,

зазначив Ігор Пасічник.

Виставка приурочена 80-тій річниці найбільшої битви УПА з військами НКВС, що відбулася в 1944 році поблизу урочища Гурби й розповідає про командирів повстанської армії, що брали безпосередню участь у цих подіях.

«Виставка була зроблена в межах молодіжного історично-просвітницького проєкту «Повстанські ночі». Її мета – історично-пошукова робота, передача історичної пам’яті періоду визвольних змагань ХХ століття, а також плекання історичної пам’яті в родині і громаді. Ми розпочали ініціативу занесення всіх пам’ятних місць, де є могили, хрести, обеліски, будинки, де жили повстанці, де були бої, на інтерактивну карту, щоб зробити внесок у передачу історичної пам’яті поколінь. Сподіваюся, що ви теж долучитеся до реалізації цього проєкту»,

розповів Юрій Ткачук.

Директор арт-кластеру НаУОА Микола Бендюк зауважив, що це виставка про битву, яка тривала три дні. Автор показує особистостей, героїв, командирів, серед них є декілька острожан:

«Була велика перемога в тому, що повстанці вижили, змогли з невеликими втратами вийти з оточення й далі продовжувати боротьбу».

Директор Управління молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради Олександр Гребенюк додав:

«Офіційно останній зареєстрований бій упівців 12 квітня 1960 року. З 1942 до 1960 року, розуміючи, наскільки їм буде важко, хлопці воювали. Сьогодні ми воюємо за ті ж ідеали, принципи, за які воювали наші прадіди. Саме ми закінчимо цю війну, але відбудовувати державу будете ви. Будуйте її такою, у якій ви хочете жити. Бережіть історію нашого краю, пишайтеся тим, що ми українці».

Завідувач відділу іноземної літератури Наукової бібліотеки Олександр Конторук поділився враженнями від виставки:

«80 років тому відбулася битва під Гурбами, але і сьогодні наша країна веде війну з тим самим ворогом. Вдивляючись у молоді обличчя воїнів, що боролися й гинули за Україну та свободу в той час, мимоволі бачиш сучасних хлопців і дівчат, що воюють за нашу державу і так само віддають свої життя. Ця виставка, на мою думку, має нагадувати нам про минуле та сьогодення і допомогти зрозуміти, якою ціною дається наше право на свободу та державу».