Упродовж 22-24 листопада 2023 року науково-педагогічними працівниками Національного університету «Острозька академія» було здійснено підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Славутської громади шляхом тренінгу на тему: «Психологічно-емоційна підтримка учасників освітнього процесу в умовах невизначеності» у межах програми підвищення кваліфікації «Організація психологічно-безпечного освітнього середовища».
Тренери:
- Гандзілевська Галина Борисівна - доктор психологічних наук, професор кафедри психології Національного університету «Острозька академія». Пані Галина розкрила питання забезпечення інформаційно-психологічної безпеки освітян в умовах невизначеності на основі досвіду діяльності Наукового Центру «Інститут «Саногенна педагогіка та психологія» Національного університету «Острозька академія», запропонувала учасникам алгоритм формування психологічного стійкості в умовах інфодемії, розповіла про резильєнтність педагогів в умовах війни.
- Тимощук Єлизавета Анатоліївна - старший викладач кафедри психології Національного університету «Острозька академія» поділилася з освітянами основними теоретико-методологічними засадами вивчення впливу умов невизначеності на емоційну сферу педагогів (вплив стресу на психіку, вплив ЗМІ, ознаки хронічного стресу, інноваційні дослідження стресостійкості) та апробувала практичні методи самодопомоги педагогам. Крім цього, пані Єлизавета зосередила увагу учасників на важливості надання ними психологічної підтримки своїм здобувачам, розкривши особливості процесів психіки учнів під час умов невизначеності: нові виклики (поведінка здобувачів в умовах стресу, вплив ЗМІ та соціальних мереж на деструктивну поведінку учнів, булінг та кібербулінг) та сконцентрувавши увагу педагогів на важливості та особливостях роботи зі здобувачами у кризових умовах, зокрема під час проживання горя.
- Любомирський Вадим Олександрович – викладач кафедри психології, практичний психолог, керівник психологічної служби Національного університету «Острозька академія» поділився з учасниками специфікою роботи психологічної служби університету, розповів про свій практичний досвід роботи зі здобувачами в умовах війни та пандемії.
Керівник курсів, помічник ректора з освітнього менеджменту Харчук Юлія Юріївна зазначила, що
учасниками підвищення кваліфікації стало 52 працівника 10 закладів освіти Славутської громади з ініціативи та підтримки КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Славутської міської ради. Висловлюю щиру подяку директору центру пані Аллі Поліщук, яка мотивує колег та сама активно бере участь у тренінгах пропонованих Острозькою академією. Наша співпраця упродовж кількох років вкотре доводить, що науково-педагогічні працівники Національного університету «Острозька академія» з радістю діляться своїми напрацюваннями з керівним складом й педагогічним колективом закладів освіти України під час підвищення їхньої кваліфікації. Острозька академія – це якість освіти крізь досвід століть. Шановні педагоги! Долучайтеся до наших програм підвищення кваліфікації. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та навчати. Разом наближаємо перемогу на освітньому фронті.
Своїми враженнями від підвищення кваліфікації поділилися учасники:
"Працівники КУ "ЦПРПП" та педагоги закладів освіти Славутської міської територіальної громади висловлюють вдячність організаторам та тренерам підвищення кваліфікації шляхом тренінгу на тему: «Психологічно-емоційна підтримка учасників освітнього процесу в умовах невизначеності». Освітяни із задоволенням навчалися та розвивали професійні компетентності. Кожен учасник тренінгів отримав цінні науково-методичні матеріали, які обов'язково знадобляться в практичній роботі."
Дякую. Будемо продовжувати навчатись бути розумними зі своїми почуттями та уважними до почуттів інших.
Дякую, цікаво, ресурсно, змістовно.
Дякую. Все було супер.
Детальніше про програми підвищення кваліфікації за покликанням https://www.oa.edu.ua/ua/osvita/pidvishhennya_kvalifikacii/