На сайті Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» доступний для ознайомлення та читання журнал «Кооперативна думка». Часопис було оцифровано в межах проєкту Інституту за співпраці з Українською Федеральною Кредитною Спілкою (УФКС, м. Рочестер, штат Нью-Йорк, США) та Бібліотекою української діаспори імені сенатора Джона Маккейна (м. Дніпро, Україна). Грантову підтримку для реалізації проєкту надала родина Тамари і Володимира Денисенків із Рочестера.
«Кооперативна думка» – друкований орган УФКС, яка цього року відзначає 70-річчя. Періодичне видання виходить із моменту заснування Спілки і до сьогодні, тому є цінним джерелом до вивчення її історії. Його перша назва – «Інформативний листок Української Кооперативної Кредитової Спілки в Рочестері». У наступні роки можна було зустріти різні варіації найменувань («Інформативний листок Української Кредитової Спілки в Рочестері», «Інформативний бюлетень Української Кредитової Спілки в Рочестері», «Кооперативна думка: квартальник Української Кредитової Спілки в Рочестері»).
Часопис виконує доволі широке коло функцій, адже водночас ілюструє віхи діяльності УФКС, а також є збіркою різної ділової інформації, наприклад проміжних і річних фінансових звітів. Таким чином він допомагає не лише ознайомлювати членів УФКС з поточною роботою організації, а й сприяє підтриманню зв’язків із громадськістю, виробленню довіри до себе завдяки прозорості даних. Сьогодні він друкується українською і англійською мовами, що робить його доступнішим для широкої аудиторії.
У різні роки на сторінках видання з’являлися публікації, які висвітлювали історію кооперативного руху, причини заснування кредитних спілок тощо. Чималий обсяг відомостей можна почерпнути зі шпальт часопису про персоналії, пов’язані безпосередньо з діяльністю Спілки або ж про тих, хто був до неї дотичний. Ще одним вагомим доказом цінності журналу є те, що він упродовж десятків років є своєрідною хронікою історії української громади в Рочестері. Читач може віднайти значний обсяг інформації про громадсько-політичне, економічне життя українців у Рочестері, підтримку зв’язків із Україною та ін. Саме тому журнал може стати джерелом до вивчення історії українського кооперативного руху в США та української громади в Рочестері.
Реалізація проєкту по оцифруванню «Кооперативної думки» робить її доступною для дослідників, студентів і викладачів, журналістів, представників українських громад із різних частин світу та всіх, хто цікавиться багатогранною історією світового українства, зокрема українців у США.
На сайті Інституту досліджень української діаспори НаУОА представлено перші 215 випусків видання, номер 216 і наступні доступні на сайті УФКС.
Посилання для перегляду журналу на сайті Інституту досліджень української діаспори НаУОА: https://idud.oa.edu.ua/nasha-diyalnist/kooperatyvna-dumka/