Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Підведено підсумки IV Всеукраїнського конкурсу серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра»

24 лютого 2023 р.

Упродовж листопада 2022 – лютого 2023 рр. Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара у співпраці з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» організували та провели IV Всеукраїнський конкурс серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра». Участь у ньому взяли здобувачі знань 9–11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти України, котрі представляли сім областей України.

Конкурсанти мали підготувати аналітичне есе на одну із запропонованих тем. У своїх роботах школярі аналізували політичні можливості закордонних українців, міркували про шляхи та перспективи співпраці світового українства та України, його значення в процесах української зовнішньої політики. Цікавими були думки учасників при розгляді українців за кордоном як чинника формування українського іміджу в світі та фактора збереження української ідентичності. Творчо підійшли учасники до спроб прогнозування майбутнього закордонних українців у країнах поселення. 

У 2022 р. Світовий Конґрес Українців (СКУ) відзначав своє 55-ліття. Це міжнародна координаційна надбудова українських громадських організацій в діаспорі. З метою вшанування цієї пам’ятної дати один із тематичних напрямів конкурсу передбачав вивчення історії та сьогодення СКУ. Діяльність Конґресу спрямована на всіляку підтримку України, її євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень, обстоювання інтересів України на міжнародній арені та збереження її суверенітету й територіальної цілісності. Змістовними були есе, в яких йшлося про роль українців зарубіжжя в російсько-українській війні. 

Журі відзначило, що роботи учасників були підготовлені на належному рівні, містили дослідницькі елементи. Окремі з них були підготовлені на основі проведеного інтерв’ю із представниками українських громад за кордоном, власного досвіду, опрацювання різного типу наукових публікацій, в т. ч. іноземними мовами. 

Переможці інтелектуального змагання та їхні педагоги-керівники будуть відзначені Дипломами І // ІІ /// ІІІ ступенів і Подяками, решта конкурсантів та їхні вчителі отримають Сертифікати про участь. Усі відзнаки будуть надіслані на електронні адреси учасників після 1 березня 2023 року.

Із списком переможців можна ознайомитися тут.

Конкурс уможливив популяризацію серед учнівської молоді вивчення багатогранної історії світового українства та його ролі задля розвитку України і здобуття перемоги в російсько-українській війні.

Організаційний комітет висловлює щиру подяку всім учасникам конкурсу та їхнім педагогічним наставникам. Бажаємо доброго здоров’я, мирного неба та наснаги. Плекаємо сподівання на подальшу співпрацю!

Інститутом досліджень української діаспори НаУОА заплановано проведення Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з історії закордонного українства, тематичного семінару для педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти України, а також молодіжного наукового симпозіуму, який об’єднає школярів із України та молодь українських громад із різних держав, задля обговорення феномену життя українського зарубіжжя.