У рамках виконання проєкту Європейського Союзу Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» 20 лютого в Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація першого блоку LLL-курсу для викладачів і професіоналів у сфері національної безпеки і політології, які навчаються у навчально-методичному центрі «Школа освітніх інновацій» НУОА. Спікер онлайн-зустрічі: Анатолій Худолій, завідувач кафедри англійської філології, доктор політичних наук, професор. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.
Спікер презентував інформаційний блок на тематику «Російська гібридна агресія проти України: причини, наслідки, уроки гібридної війни». Зокрема до причин російської агресії проти України професор Анатолій Худолій відносить такі: ментальна відсталість рф; імперські амбіції, прагнення світової гегемонії, неприпустимість для метрополії втрати контролю над основними для імперії територіями; екзистенційний конфлікт; байдужість багатьох українців до розвитку власної держави; політичні, економічні й культурні причини для новітньої російської війни проти України.
«Російська гібридна війна проти України – перша в історії людства, яка відбувається за часів існування соціальних мереж, мобільних телефонів, самих супутників, із яких видно все на землі, атомних електростанцій, бойових дронів й інших технологічних складових сучасної цивілізації»,
Також спікер зауважив, що гібридна війна виявила низку особливостей і новітніх підходів росії у військовій сфері. За словами пана Анатолія, окуповані російськими військами Крим і ОРДЛО фактично перетворені в дослідницький полігон для іспитів і тестування нових російських озброєнь і військової техніки, а також для перевірки нових концепцій застосування російських військ і проведення спеціальних операцій.
«У протиборстві з росією Україна може вистояти лише як Українська Україна, яка покладається насамперед на власні сили, але водночас спирається на своїх союзників і партнерів. Тому надзвичайно важливе завдання – не тільки зміцнювати обороноздатність країни, а й провадити притомну, адекватну гуманітарну політику, яка має стати знаряддям боротьби проти знищення нашої ідентичності»,
До слова, у 2019 році Національний університет «Острозька академія» став одним із переможців проєкту Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)», у складі консорціуму університетів-переможців з України, Фінляндії, Франції, Португалії та Естонії.
Більше інформації про проєкт читайте за покликанням: https://warn-erasmus.eu/
Читайте також:
- Викладачі Острозької академії навчаються стратегуванню якості освіти ЗВО у Школі освітніх інновацій
- Про адаптацію до навчального року в часі війни розповіла Оксана Матласевич
- Про забезпечення якості вищої освіти розповіла Юлія Шулик
- В Острозькій академії відбулася лекція «Забезпечення якості вищої освіти: стан і виклики»
- В Острозькій академії говорили про Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти
- Про написання наукових робіт говорили в Острозькій академії
- В Острозькій академії відбулася лекція «Техніки написання наукових робіт»
- Про етику й естетику в мовленнєвій діяльності фахівця розповіла Зоя Столяр
- Про культуру мовлення як складник педагогічної майстерності розповіла Зоя Столяр
- Викладачі Острозької академії навчаються політичної грамотності у Школі освітніх інновацій
- Про діяльність Верховної Ради України й політичних партій розповіла Наталія Малиновська
- Про контроль громадянами своєї громади розповіла Наталія Малиновська
- Про Е-врядування на національному й місцевому рівнях розповіла Наталія Малиновська
- Про системи онлайн-зустрічей розповів Юрій Коцюк
- Про корисні розширення Google Chrome розповів Юрій Коцюк
- Про рубрику як структуру оцінювання розповів Юрій Коцюк
- Про фінансовий захист і фінансову безпеку домогосподарства розповіла Ольга Дем’янчук
- Про фінансове шахрайство та як себе убезпечити в умовах війни розповіла Ольга Дем’янчук