18-19 травня в Замойській академії (м. Замость, Польща) відбулася міжнародна наукова конференція «Загрози безпеки в процесах глобалізації. Військові загрози» (Zagrożenia bezpieczeństwa w procesach globalizacji. Zagrożenia militarne). Цьогорічна конференція продовжує цикл наукових заходів, які проводяться під загальною назвою «Загрози безпеки в процесах глобалізації». Національний університет «Острозька академія» є співорганізатором цієї конференції.
Проректор з науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук у вітальному слові зазначив, що Острозька академія і Замойська академія – це навчальні заклади, які тісно між собою пов’язані:
«Вони пов’язані як історією, так і сучасною співпрацею. Одним із проявів цієї співпраці є нинішня міжнародна конференція, присвячена загрозам національній безпеці і військовим викликам для наших країн. Повномасштабна війна, яку розв’язала росія, є свідченням того, що загрози безпеки не є певним теоретичним конструктом, а стали реальними в Україні і відчуваються кожного дня. Саме тому існує необхідність, аби науковці й експерти обговорили ці проблеми і знайшли шляхи їх вирішення. Ми надзвичайно вдячні партнерам із Польщі за організацію цього наукового заходу, партнерство у його підготовці й підтримку в цей нелегкий для нашої країни час».
Особливий інтерес учасників викликала доповідь завідувача кафедри національної безпеки та політології НаУОА, доктора юридичних наук, професора Миколи Романова «Контррозвідувальний режим в Україні в період воєнного часу».
Микола Романов окреслив роль і місце контррозвідувального режиму в критичний період воєнного часу. Зокрема, пан Микола проаналізував Закони України «Про правовий режим воєнного стану» та «Основи національного спротиву» в контексті їх дієвості, що стосується правового механізму щодо контррозвідувального режиму.
«Передусім спробую проаналізувати досвід, здобутий у питанні виявлення агентури й диверсантів ворога силами територіальної оборони в процесі здійснення адміністративно-режимних заходів під час несення служби з патрулювання й роботи на блокпостах. Також доречно буде запропонувати зміни до чинного законодавства України й аби Верховна рада України прийняла окремий Закон «Про контррозвідувальний режим в Україні», який би конкретизував роботу державних і недержавних структур у питаннях протидії діяльності спецслужб іноземних держав, насамперед росії», - зазначив Микола Романов на початку своєї доповіді.
У роботі секційних засідань взяли участь науково-педагогічні працівники НаУОА і студенти, зокрема:
- Сергій Кардаш розглянув вплив повномасштабного російського вторгнення на демографічні процеси в Україні;
- Роман Мартинюк і Тетяна Хомич звернули увагу на діяльність Ради національної безпеки і оборони України та проблему визначення її конституційного статусу;
- Олег Санжаревський розглянув парамілітарні структури білорусі в сучасних війнах росії;
- Михайло Мозоль проаналізував політичну (не)стабільність в умовах війни на прикладі України;
- Наталія Малиновська розглянула фандрейзингові кампанії українських недержавних організацій та ініціатив після повномасштабного вторгнення росії в Україну.