18 травня в межах Днів науки відбулася панельна дискусія «Чи / Як мріє людство про штучний інтелект?». Ця дискусія була організована Лабораторією журналістської майстерності JLab. Модератором дискусії став кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри журналістики та PR менеджменту Роман Шулик.
Серед спікерів - Андрій Синиця, доктор філософських наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка та Антон Бочаров, голова ГО «Країна цифрових ініціатив», розробник програмного забезпечення і спеціаліст з машинного навчання.
Назва дискусії невипадково відсилає до відомого фантастичного твору Філіпа Діка «Чи мріють андроїди про електронних овець?», оскільки в ньому чи не вперше порушено питання про взаємодію людини зі штучним інтелектом. З огляду на це учасники дискусії розглянули основні тенденції в розвитку штучного інтелекту, впровадження ChatGPT, вплив на освіту.
Андрій Синиця у своєму виступі закцентував увагу на засадах філософії штучного інтелекту, порушив питання, пов’язані з можливостями розуміння й передбачення наслідків впровадження сучасних технологій, моральними аспектами взаємодії зі штучним інтелектом.
Антон Бочаров представив найважливіші тенденції в розвитку технологій штучного інтелекту і спробував визначити їх можливий вплив на ринок праці.