17 липня в Національному університеті «Острозька академія» відбулися Дні ідей, мета яких сприяти спільнодії та синергії лідерів як на національному, так і на місцевому рівнях. Організатори заходу - Аспен Інститут Київ та Імпакт Хаб Одеса.
На початку заходу зі вступним словом звернулася виконавча директорка Аспен Інститут Київ Юлія Тичківська:
«Ми як Аспен Інститут віримо в силу ціннісних спільнот, інвестуємо багато наших зусиль, щоб шукати синергію з тими ціннісними спільнотами, які поділяють наші місію та бачення. Дуже радію, що перша подія відбувається саме в Острозькій академії, у цих чудових історичних стінах, і що ми маємо нагоду разом взаємодіяти в межах цієї ініціативи».
Під час заходу відбулися дві панельні дискусії: «Національна та громадянська ідентичність - складова національної стійкості», а також «Волонтерство та меценатство, сьогодення й майбутнє». Серед спікерів:
- Оксен Лісовий (міністр освіти і науки України);
- Олександра Кольцова (громадська діячка, співачка);
- Андрій Зелінський (політолог, військовий капелан УГКЦ).
- Віталій Коваль (голова Рівненської ОВА);
- Ігор Пасічник (ректор Національного університету «Острозька академія»);
- Михайло Весельський (автор і меценат «Проєкту Радовель»);
- Ірина Іванчик (засновниця благодійного фонду «Повір у себе»).
Ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник зазначив:
«У зв'язку з тим, що Острозька академія зараз стала продуцентом нових ідей не тільки в освіті, а й соціальних, політичних сферах, і на базі університету відбувається дуже багато заходів, то закономірно, що Дні ідей проходять саме в нас. Відродження Острозької академії є прикладом національного волонтерства й меценатства. Під час Днів ідей ми мали можливість послухати чудових спікерів і порушити проблеми, які сьогодні постали перед українським меценатством і волонтерством, насамперед це проблема навчання, виховання і формування свідомості. Вважаю, що ці ідеї мали хороший резонанс».
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що зараз Україна набуває небувалої у своїй історії суб'єктності, така ж унікальна ситуація в освіті:
«Сьогодні ми маємо багато можливостей для розвитку освіти в нашій державі, маємо шанс збудувати освіту, базовану на цінностях. Цінності - це інструмент, тісно пов’язаний із речами, які дуже турбують українців, наприклад добробут, безпека. Усі вони стосуються свободи, гідності, правди. На основі правди сьогодні базується право, на основі права працює економіка в правовій державі, економіка формує добробут людини. Усі ці ціннісні орієнтири інтегровуються у зміст і культуру освітнього середовища».
Голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль зазначив:
«Острозька академія має сьогодні велику стратегічну роль у відродженні освіти, тому що це перший заклад вищої освіти в Україні, заснований у 1576 році. Та вертикаль, яка йде від одного з перших випускників університету Петра Конашевича-Сагайдачного до одного з нещодавніх випускників Валерія Залужного, - це про мислення, створення нових сенсів і про натхнення із стін університету».
Автор і меценат «Проєкту Радовель» Михайло Весельський підсумував:
«Острозька академія - це місце державотворення, із якого повинне початися відродження України, її справжня розбудова. Саме у цьому закладі завжди продукувалися ідеї, тому організатори невипадково обрали Острозьку академію для проведення заходу. Ідеї, які ми обговорили, будуть мати наслідки, продовження принаймні в деталізаціях обговорення, конкретних практичних проєктах».