Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Дні науки 2023: панельна дискусія «Вузький коридор для українського Левіафана, або що чекає українську державу після війни?»

17 травня 2023 р.

У межах Днів науки 2023 17 травня в Національному університеті «Острозька академія» за підтримки видавництва «Наш Формат» відбулася панельна дискусія «Вузький коридор для українського Левіафана, або що чекає українську державу після війни?». Модерував захід Віталій Лебедюк, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри національної безпеки та політології НаУОА, докторант Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Проблема, яку винесено у заголовок панельної дискусії, вказує на нелегкий шлях до свободи й демократії. Автори книги «Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи» зазначають певною міро про рецепт побудови «держави загального добробуту»; тобто як повоєнній Україні увійти у «вузький коридор до свободи», що пролягає між державою і суспільством. Якщо хтось вважає, що свободу можна досягнути, то він чи вона помиляються, бо свободу потрібно берегти як кришталь і найкращими її охоронцями є суспільний капітал (активне громадянське суспільство) та інклюзивні інститути»,

зазначив Віталій Лебедюк.

Серед спікерів – Олексій Панич, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник НВО «Дух і літера», а також Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри національної безпеки та політології НаУОА.

Олексій Панич закцентував увагу на двох книгах: 

  • «Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи» Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона;
  • «Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії» Дуґласа Норта, Джона Волліса, Баррі Вайнґеста. 

«Перемога України в цій війні має велике значення не тільки для нас, а й для усього демократичного світу, оскільки покаже обнадійливі сигнали для озброєних автократій»,

підсумував Віталій Лебедюк.