16 березня до Національного університету «Острозька академія» завітали представники Університету Економіки у Бидгощі (Республіка Польща). Делегацію очолював ректор Університету, професор, доктор наук гуманістичних Марек Хамот. Його супроводжували професорка, директорка Європейського Інституту Університету Економіки Світлана Кашуба, а також доцент, уповноважений з питань регіональної співпраці Університету Економіки Роберт Брудніцкі.
Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права, голова Вченої ради НаУОА Петро Кралюк виступив зі вступним словом:
«Хоч в Україні триває повномасштабна війна, але нас підтримували й продовжують підтримувати друзі та партнери. Йдеться насамперед про поляків. І зараз в Острозькій академії важлива подія, бо до нас завітала делегація з польського Університету Економіки у Бидгощі. Вони побували в інших містах України, поспілкувалися з науковцями, а сьогодні перебувають в Острозі. Під час зустрічі ми обговоримо нашу подальшу співпрацю».
Ректор Університету економіки в Бидгощі Марек Хамот розповів студентам про видатного польського астронома і математика Миколу Коперника, а також закцентував увагу на важливості науки в суспільстві.
«Університет – це інституція культури й цивілізації. Острозька академія теж є святинею науки та дидактики для викладачів і студентів»,
Директорка Європейського Інституту Університету Економіки Світлана Кашуба розповіла присутнім про університет, його співпрацю з Україною, а також спільні програми.
Після цього відбулося урочисте підписання міжуніверситетської угоди про співпрацю.
Мета укладення договору між Острозькою академією та Університетом Економіки у Бидгощі – співпраця в напрямку наукової, навчальної, культурної та організаційної діяльності, а саме:
- забезпечення мобільності студентів і викладачів;
- ведення спільної дослідної і/або дидактичної роботи;
- спільне проведення науково-практичних і науково-методичних конференцій;
- участь у Європейських програмах на партнерських засадах;
- видавництво підручників, посібників та іншої навчальної і науково-методичної літератури;
- стажування викладачів;
- обмін посібниками, письмовими роботами й іншими публікаціями;
- обмін досвідом в організації дидактичного процесу й навчальними планами за подібними спеціальностями;
- обмін студентами (практики, студентські науково-практичні конференції, тощо;
- виконання спільних дослідницьких проєктів;
- спільне використання лабораторій;
- розробка, організація і здійснення програм подвійного дипломування;
- організація й проведення мовних шкіл;
- спільна організація й проведення культурних заходів.
Довідково. Університет Економіки в Бидгощі заснований у 1999 році. Є найбільшим приватним вищим навчальним закладом у північній частині Польщі. Надає вищу освіту економічного, технічного й медичного профілів. Університет нараховує понад 7 тис. студентів, значна кількість яких – іноземці.