Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Наступ на інформаційному фронті російсько-української війни

12 травня 2023 р.

Нещодавно в четвертому томі британського журналу «Youth Voice Journal», який входить до науково-метричної бази Scopus, була надрукована стаття професора кафедри історії ім. проф. М. П. Ковальського Володимира Трофимовича та його колишнього аспіранта Віталія Бенчука «FAKES ТА МАНІПУЛЯЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВІЙНИ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ НА ПРИКЛАДІ МАРІУПОЛЯ ТА ЇХ ВПЛИВ НА МОЛОДЬ».

У статті, зокрема, відображено методи російської пропаганди, її мету, вплив на думки й погляди українського населення. З’ясовано, що російські війська разом із колаборантами систематично порушують норми міжнародного гуманітарного права й правила ведення війни. Як приклад автори розкрили найбільш гучні фейки й маніпуляції, пов’язані із захопленням українського міста Маріуполь і незліченними жертвами серед цивільного населення. Так, намагаючись відбілити зловісну репутацію російських військових, президент В. Путін 16 березня 2022 р. заявив: «Наші солдати та офіцери роблять усе можливе, щоб уникнути втрат серед мирного населення українських міст… Завдання штурмувати великі міста перед збройними силами РФ не стояло». 

У день, коли Путін виступив із цією заявою, російська армія здійснила один із найкривавіших воєнних злочинів. Авіацією було знищено драмтеатр у Маріуполі. Загинули від 300 до 600 мирних мешканців. У результаті трагічного штурму Маріуполя, який був у розпалі, коли російський диктатор брехав про піклування про цивільних, росіяни вбили, за оцінками українського уряду, до 22 тисяч мешканців міста. Це лише один із багатьох прикладів викривлення реальності російською пропагандою, розкритих авторами. Стаття сприятиме об’єктивному розумінню британською молоддю зловісної суті рашистської пропаганди й політики.

Автори висловлюють вдячність Едуарду Балашову, Інні Ковальчук й Олексію Пелипенку за доброзичливу допомогу в підготовці статті до публікації.