Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася лекція «Сексизм: протидіяти, не можна толерувати»

08 травня 2023 р.

8 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася лекція «Сексизм: протидіяти, не можна толерувати» від Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем». Спікерка Анастасія Слободяник – очільниця студентського крила «ЮрФем».

Модерувала зустріч помічниця ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти, докторка філософії в галузі права, членкиня Асоціації жінок-юристок «ЮрФем» Марія Матвійчук.

«Декілька днів тому Острозька академія та Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» підписали меморандум про співпрацю. У рамках меморандуму ми вирішили провести спільну зустріч, присвячену одному з актуальних питань забезпечення безпечного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу. Окрім того, проведена зустріч корелюватиме з основними аспектами Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердженим операційним планом заходів на 2022-2024 роки з її реалізації»

зазначила Марія Матвійчук.

Під час зустрічі Анастасія Слободяник розповіла про розрізнення понять «стать», «ґендер», «ґендерна стереотипізація»; види сексизму, його прояви у сфері освіти; пряму й непряму дискримінацію тощо.

Спікерка зазначила, що стереотипізоване мислення про місце й роль жінок і чоловіків у суспільстві призводить до сексизму.

«Мова і спілкування мають значення, бо через них люди стають чи не стають відомими, їх внесок у суспільство визнають або применшують. Наша мова формує мислення, а спосіб мислення впливає на наші дії. Звертаючись до змішаної аудиторії, використовуйте одночасно жіночий і чоловічий роди. Робіть моніторинг ваших публічних повідомлень для забезпечення використання в них ґендерно чутливої лексики й зображень»,

підсумувала Анастасія Слободяник.