Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася презентація книжкових видань Аскольда Лозинського

02 листопада 2023 р.

2 листопада 2023 року Інститутом досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» (НаУОА) в партнерстві з Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин було організовано презентацію книг відомого представника закордонного українства, доктора права Аскольда Лозинського. У 1998–2008 роках він очолював Світовий Конґрес Українців (СКУ), а в 1992–2016 роках обіймав посаду президента Українського Конґресового Комітету Америки (УККА). З 2013 року є головою Фундації Українського Вільного Університету (УВУ), яка діє в США. Під час російсько-української війни родина Лозинських активно підтримує Україну, надає фінансову допомогу для потреб Збройних Сил України та постраждалих від війни. У Фундації УВУ Аскольд Лозинський виступає координатором роботи по допомозі в забезпеченні Збройних Сил України дронами.

Захід відбувся в онлайн-форматі з використанням платформи Zoom. Серед учасників зібрання: студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти з Острога, Івано-Франківська, Києва, Миколаєва, Черкас, Ужгорода; співробітники обласних та міських бібліотек, державних архівів; педагогічні працівники освітніх галузей гуманітарного циклу закладів загальної середньої освіти та працівники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з Хмельницької та Волинської областей; представники різних громадських організацій та спілок та ін. 

Модератором онлайн-події була директор Інституту досліджень української діаспори НаУОА, доктор історичних наук, професор Алла Атаманенко. Вона представила Аскольда Лозинського, розповіла про його діяльність як активного члена та керівника низки українських організацій в діаспорі. 

«За час перебування на чолі Світового Конґресу Українців пан Аскольд ініціював дуже багато важливих заходів. Він доклав багато зусиль для організації діяльності українських громад у державах світу»,

зауважила директор Інституту досліджень української діаспори НаУОА Алла Атаманенко.

Із вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук. Він також передав слова вітань від імені ректора Острозької академії, доктора психологічних наук, професора Ігоря Пасічника.

«Книга “Ukrainian Prism” є широко поширеною в Україні. Багато бібліотек опублікували на своїх сайтах інформацію, що вони отримали книгу від нашого Інституту досліджень української діаспори. Вони рекомендують її своїм читачам. Ті есеї, які представлені в цій збірці, справді дають нагоду задуматися про Україну, дипломатію, про стан справ у світі та місце України в світі. Дякуємо, що погодилися презентувати свої книги в Острозькій академії»,

зазначив проректор з науково-педагогічної роботи НаУОА Дмитро Шевчук.

Др. Аскольд Лозинський розповів про свої книги «Погляд на Україну. Записки з нью-йоркського зошита» (2018), “Ukrainian Prism” («Українська призма», 2022), «Бо москалі – чужі люде…» (2023), “Ukraine: slaying the two-headed eagle” («Україна: знищити двоголового орла», 2023). Всі презентовані видання є добірками його есеїв, які були в різний час опубліковані українською та англійською мовою в американській періодиці. Кожен есей є відносно невеликим за обсягом (близько 750 слів), висвітлює актуальні питання історії, світової політики, міжнародного права, подій сьогодення тощо. Також він презентував працю, у якій був членом редколегії: «Мрія – слово, чин. Збірник на пошану Володимира Янева» (2023). Автор відзначив, що важливо аби молодь вміла критично мислити, аналізувати різні події та факти, не бути байдужою до проблем минулого і сьогодення.

«Перед Вами, дорогі студенти, є майбутнє. І майбутнє України залежить від вас. Ви можете допомогти собі влаштувати європейське життя і допомогти Україні, якщо ви будете знати про ті речі, які є важливі, будете думати про це і навчитеся англійської мови та будете говорити з нею з різними людьми по цілому світі»,

відзначив доктор права Аскольд Лозинський.

Після представлення видань понад півтори години відбувалась дискусія, яку модерував співробітник Інституту досліджень української діаспори НаУОА Назар Мартинюк. Було обговорено окремі аспекти змісту презентованих видань. Слухачі цікавились і баченням автора щодо розвитку подій сучасного міжнародного життя та діяльності світового українства.

«Автор представив свої праці та висвітлив погляд на положення України у сучасному світовому порядку. Під час презентації від Аскольда Лозинського можна було почути багато надихаючих фраз та мотиваційних виразів. Мені випала можливість дізнатись більше про українську діаспору та її особливу й невідʼємну роль у житті нашої держави. На додаток, автор також виділив достатньо часу, щоб дати відповідь на всі запитання учасників заходу. Діалог з ним залишив багато позитивних вражень і подарував всім присутнім цінні знання та досвід»,

поділився враженнями студент Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки НаУОА Ярослав Буркут.

«Захід був просякнутий науковою тематикою крізь призму якого відображалися нотки патріотизму та небайдужості до долі України та інших світових держав на тлі російської агресії. Дякуємо організаторам за такі події, що об’єднують молодь та людей старшого покоління; науковців і вчителів, бібліотекарів, студентів і людей не байдужих до долі нашої Батьківщини»,

розповіла вчитель української мови та літератури Жуківської філії Улашанівського ліцею ім. Володимира Марковського Наталія Ткачова.

Фактично, проведений захід засвідчив тотожність із прагненнями пана Лозинського до розвитку критичного мислення серед молоді. Адже кожен із присутніх здобув інформацію до роздумів.



Організаційний комітет щиро дякує пану Аскольду Лозинському за книги, подаровані не лише бібліотеці НаУОА та його Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара, а й студентам університету. 



Довідково:

У травні 2021 року на базі Острозької академії відбулася презентація книги Аскольда Лозинського «35 есеїв», у 2022 році завдяки його співпраці з Інститутом досліджень української діаспори НаУОА у Видавництві університету вийшла друком англомовна книга “Ukrainian Prism” (передмову до видання підготував співробітник Інституту Назар Мартинюк, а частину ілюстрацій випускниця спеціальності «Історія та археологія» НаУОА Ірина Красюк). Крім того, пан А. Лозинський є неодноразовим учасником традиційної наукової конференції Інституту «Українська діаспора: проблеми дослідження», дарує свої книги до його бібліотечного фонду та студентам Академії.