28 березня у Національному університеті «Острозька академія» відбувся семінар для викладачів і тьюторів «Що можна і чого не варто робити під час стресу?». Лекторка – Вікторія Кондратюк, керівниця психологічної служби НаУОА, практична психологиня, заступниця директора НЦ Саногенна педагогіка, викладачка кафедри психології та педагогіки, тренерка міжнародних програм: «Емоційна Аптечка», «Школа для Батьків та Вихователів».
Спікерка розповіла про стрес і дистрес, а також конкретні кроки дій під час актуальної загрози. В основі семінару – дослідження ізраїльського спеціаліста, доктора філософії, експерта в галузі гострих травм, екстреного втручання у сферу психологічного здоров'я, першої психологічної допомоги PFA Моше Фархі.
«Важливо, щоб кожен свідомий громадянин отримав базові знання у способах реагування на надзвичайну ситуацію, що стосується й сьогодення. Коли ми переживаємо стрес, то перші десять днів маємо гостру реакцію на нього. Якщо вчасно не діяти, то можуть розвинутися психічні розлади. Від початкового контакту залежить подальший стан людини. Наша психіка є сильною, потрібно їй не заважати й не допускати помилок»,
Спікерка додала, що у випадку конкретної екзистенційної загрози життю, разом із безпорадністю в людини виникає страх, після цього – сприйняття травми. Кожен на ситуацію війни реагує по-різному, тому переживає гостру реакцію на стрес, тобто адекватну реакцію на важку подію. За словами Вікторії Кондратюк, найголовніше – це вплинути на неї, щоб у людини не виникла подвійна безпорадність, бо тоді сприйняття травми теж стане важчим.
«У теперішній ситуації ми можемо відчувати різні емоції. Дуже добре, коли люди підтримують одне одного, це надзвичайно важливо»,
Також спікерка надала поради, що потрібно робити, аби у стресовій ситуації в людини не розвинулися психічні розлади. Викладачі, тьютори і студенти мали можливість поставити уточнюючі запитання й висловити фідбек щодо лекції.
До слова, за цим покликанням можна переглянути вебінар ізраїльського спеціаліста Моше Фархі «Методи реагування під час надзвичайних ситуацій для фахівців із надання екстреної допомоги».
Читайте також: