У Національному університеті «Острозька академія» 26 серпня відбувся форум «Філософія змін 2.0. Освіта Рівненщини. Освітній фронт» за підтримки Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
Захід складався з десяти смислових платформ, зокрема – це «Зміна освітньої парадигми»; «Кожна школа – окрема держава»; «Рівні права кожної дитини на життя та освіту»; «Особистість, яка цікава суспільству»; «Ми – ідентичність»; «Професіонали для професіоналів»; «Новий імідж закладу освіти»; «Ринок праці»; «Освіта з європейськими цінностями»; «Монетизація особистісного бренду».
Почесними гостями й спікерами заходу були начальник Рівненської військової адміністрації Віталій Коваль, перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник та перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін. Модерував форум директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
«Освіта сьогодні – це величезний вклад у перемогу. Вона сповна реалізовує національну ідею України – робити те, що можеш там, де ти є. Від початку війни школи стали великими цехами із виробництва харчування для ЗСУ, а також мобільними готелями для ВПО. Освіта Рівненщини інвестувала в перемогу 52 автобуси. Транспортні засоби допомогли евакуювати людей з місць активних бойових дій. А сьогодні вони використовуються для потреб оборони. Школи і садочки – це фундамент перемоги. І сьогодні нам важливо відновити освітній процес, зробити навчальні заклади територією безпеки. Два роки поспіль ми пропустили нормальний навчальний процес через пандемію коронавірусу. Третій рік – не можна цього допускати. Ми не маємо права втратити в Україні дітей. Адже якщо діти в країні – батьки працюють, економіка працює, обороноздатність росте. Кожен своїми діями наближає перемогу»,
Як зазначив Ігор Пасічник, зараз, як ніколи, на часі розробка чіткої концепції патріотичного виховання:
«Рівненщина була попереду, коли запропонувала концепцію виховання молоді на принципах християнської моралі. Тоді до нас приїздили педагоги з різних куточків України, щоб перейняти досвід. У мене виникла ідея. Давайте ми всі разом розробимо чітку концепцію патріотичного виховання: дошкільного, шкільного, студентського, сімейного. І зробимо доповідь на колегії Міністерства освіти і науки з цього приводу й затвердимо цю концепцію на всеукраїнському рівні. І хто б це мав зробити, як не ми, адже саме на Рівненщині була створена УПА, вперше українською було видане Пересопницьке Євангеліє, вперше видали п’ять Біблій, серед яких славнозвісна Острозька Біблія. І саме на Рівненщині князі Острозькі створили перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозьку академію. Це про минуле. А якщо говорити про сучасне, то сьогодні Головнокомандувачем Збройних Сил України є випускник нашого університету – Валерій Залужний».
На форумі активно обговорювали трансформацію освіти в умовах війни, реалізацію ідей Нової української школи у базовій загальній освіті, навчання і розвиток дітей з особливими освітніми потребами, особливості позашкільної освіти, цифровізацію освітнього процесу, розвиток підприємницьких навичок учнів тощо.
«Цей форум відбувається уже вдруге. Думаю, що плани, які окреслив наш департамент освіти і науки, кожен із керівників органів управління освіти ОТГ успішно реалізує. Реформи мають відбуватися системно. Бачення кінцевого результату залежить від поставлених цілей і вміння успішно комунікувати всім разом. Цьогоріч у нас нові виклики – це війна. Освіта сьогодні в непростому стані, зокрема й психологічному. Хочеться побажати, щоб наш сьогоднішній форум додав нам усім наснаги. Нехай навчальний рік розпочнеться якнайкраще, незважаючи на воєнний стан в країні, а всі плани, які сьогодні обговорюватимемо, ми змогли успішно реалізувати з перемогою і під мирним небом»,
Також Почесними грамотами Рівненської обласної адміністрації та Рівненської обласної ради нагородили педагогів за вагомий внесок у розвиток освіти Рівненського регіону.
Під час форуму на гостей заходу чекали різні виставкові зали, де презентували освітній простір навчальних закладів Рівненщини. А це презентація освітнього процесу Нової Української школи, центру кар’єри, проєктного менеджменту та виставка робототехніки. Учасники також мали можливість відвідати виставку народних костюмів і взяти участь у відтворенні процесу створення тканих виробів. Крім цього, могли пройти тести та дізнатися, яка професія підходить кожному якнайкраще
Наприкінці освітнього форуму учасники побували на екскурсії «Від минулого до сучасного Острозької академії», ознайомившись з оновленою інтерактивною експозицією Музею історії Острозької академії.