Національний університет «Острозька академія» в рамках Фонду гуманітарної підтримки українських університетів реалізовує безкоштовний навчальний курс «Університетська спільнота підтримки», який є продовженням і розширенням започаткованого в березні цього року проекту «Психологічна підтримка викладачів та тьюторів».
26 травня в рамках курсу відбулася лекція «Як не втратити здоровий глузд в епоху постправди?». Спікер Роман Шулик – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри журналістики та PR менеджменту.
Під час лекції Роман Шулик розповів про поняття постправди, її зв’язок з емоціями, інформаційне перевантаження, а також як вберегти себе і близьких у таких умовах.
«Інтерпретація, контекст після правди, які створюються безпосередньо у сприйнятті людини, усього суспільства чи окремого медіа, формує сутність постправди. Постправдою називають саме обставини, у яких пояснюються певні матеріали чи факти»,
Спікер додав, що найчастіше постправда прямо не заперечує об’єктивних фактів, а ігнорує або ж дискредитує їх, формулюючи несприятливий для їхнього трактування контекст. Під час цього постправда апелює не до раціонального сприйняття дійсності, а до емоцій і когнітивних упереджень (стереотипування, підтверджувальне упередження, евристика доступності тощо).
«Контроль своїх емоцій, реакцій, самоусвідомлення, самоконтроль, а також медіагігієна є дуже важливими в процесі сприйняття інформації з навколишнього середовища. Правда є, люди, які живуть пошуком правди, – це журналісти. В Україні є дуже хороша журналістика, є видання, які віддані служінню правді»,
Наприкінці зустрічі спікер зазначив: щоб вберегти себе і близьких у цьому світі постправди, потрібно обмежитися у сприйнятті інформації, довіряючи достовірним джерелам.
До слова, 27 травня о 15.40 відбудеться зустріч із докторкою філософських наук, доценткою, завідувачкою кафедри філософії та культурного менеджменту Марією Петрушкевич на тему «Як успішно регулювати конфлікти?». Долучайтеся за покликанням: meet.google.com/zaq-xptw-aro
Читайте також:
- Юридичний фронт: про трудові відносини під час війни розповіла Ольга Балацька
- Психологічний фронт: про почуття сорому та провини розповіла Оксана Матласевич
- Юридичний фронт: про допомоги внутрішньо переміщеним особам розповіла Тетяна Лотиш
- Психологічний фронт: про внутрішню опору під час війни розповіла Оксана Матласевич
- Про освітні можливості розповіла Юлія Харчук
- Інтелектуальний фронт: про Res Publica розповів Дмитро Шевчук
- Інтелектуальний фронт: про ціннісні орієнтації українців розповів Віталій Лебедюк
- Психологічний фронт: про психосоматику війни розповіла Наталія Кулеша
- Інтелектуальний фронт: про політичну культуру в громаді розповіла Наталія Малиновська
- Економічний фронт: про соціальне підприємництво розповіла Ольга Дем’янчук