Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Уже п’ятеро острожанинів, пов’язаних з Острозькою академією, зарахували до лику святих

24 серпня 2022 р.

Уже п’ятеро острожанинів, дотичних до діяльності Острозької академії, канонізували й зарахували до лику святих. Зокрема – це Преподобний Федір, князь Острозький; князь Василь-Костянтин Острозький, засновник Острозької слов’яно-греко-латинської академії; випускник Острозької академії, перший ректор київської братської школи Іов Борецький; другий ректор Острозької академії, грецький вчений і релігійний діяч, випускник Падуанської академії, Олександрійський, а пізніше – Константинопольський патріарх Кирило Лукарис; випускник Острозької академії, гетьман війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний.

Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник зазначив:

«Як казав митрополит Огієнко, князі Острозькі колись зробили для нашої незалежності більше, ніж всі її князі разом. Це справді так. Ми вже маємо зараз 5 святих канонізованих людей, дотичних до Острозької академії безпосередньо, зокрема і її випускники. Вважаю, що цей список тільки розпочинається, бо в цій плеяді людей, які колись принесли на вівтар Вітчизни своє життя, ще дуже багато яскравих особистостей. Ми можемо пишатися тим, що саме острозька земля, князі Острозькі, й Острозька академія дала так багато святих».

Зокрема 24 серпня під час літургії у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» відбулося освячення Ікони святого Кирила Лукариса – другого ректора Острозької академії.

Доктор історичних наук, професор, заступник завідувача кафедри історії ім. проф. М.П. Ковальського Андрій Смирнов зауважив, що Кирило Лукарис – видатний православний церковний діяч ХVI-XVII століть.

«Він був запрошений князем Василем-Костянтином Острозьким викладати грецьку мову в Острозькій академії. Кирило Лукарис був людиною надзвичайно прогресивною, широких поглядів. Александрійський патріархат у 2009 році канонізував Кирила Лукариса як священномученика, у січні 2022 року Вселенський Константинопольський Патріархат також зарахував його до лику святих. Нещодавно і Православна церква України долучила цього діяча до свого церковного календаря. День пам’яті Кирила Лукариса 10 липня за старим стилем. Ми пишаємося тим, що такий видатна людина пов’язана з Острогом, Острозькою академією».

Настоятель храму, протоієрей Василь Жуковський наголосив:

«Бачимо, на яких підвалинах будувалася Острозька академія, яка величезна відповідальність і в тих, хто сьогодні тут працює, навчається продовжити цю чистоту віри, думки й духовний потенціал. Яка велика радість і честь нам перебувати у цьому храмі, молитися і до Бога, і до подвижників, знаходити своє підкріплення й наснагу».

Також у цей день у храмі провели урочистості до дня пам'яті преподобного Федора, князя Острозького.

«Сьогодні важливе свято День Незалежності, а також День пам’яті Федора Острозького, затьмарені певними неприємними для нас подіями, а саме війною. У нашому храмі ми багато тижнів упродовж усієї війни молимося до Бога й виконуємо свій скромний духовний подвиг за перемогу, припинення агресії, відновлення історичної справедливості наших кордонів і миру в Україні»,

підсумував Василь Жуковський.

Наприкінці літургії відбулося нагородження парафіян студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького відзнаками, а також молебень за українське військо, державу, народ, приурочений до Дня Незалежності України.