Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Розкажіть світові про незламність українців: стартував ХІІІ всеукраїнський конкурс для старшокласників «Я — журналіст!»

13 грудня 2022 р.

Острозька академія традиційно підтримала проведення всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я — журналіст!», який стартував у грудні.

Цільова аудиторія конкурсу, який проводиться уже втринадцяте — учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл, а також учні та студенти профтехучилищ та коледжів. Ключовим словом цьогорічного конкурсу організатори визначили незламність.

Організатор конкурсу — секретар Національної спілки журналістів України, засновник Школи універсального журналіста Віталій Голубєв. Співорганізатори — Видавничий дім «ОГО», Департамент освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Національний університет «Острозька академія». Цьогорічний конкурс проходить за підтримки Рівненської обласної військової адміністрації (начальник Віталій Коваль).

Як зазначається у Положенні про конкурс, повне формулювання конкурсної теми звучить так: «Розповідаю світові про незламність українців». Учасники можуть розкривати цю тему, розповідаючи про незламність захисників України на фронті, а можуть висвітлити її на прикладах волонтерської діяльності, роботи вчителів, медиків, енергетиків, журналістів, підприємців, усіх, хто своєю самовідданою працею, своєю незламністю зміцнює Україну в умовах протистояння російській військовій агресії, робить внесок у нашу майбутню перемогу.

Робота може бути підготовлена в будь-якому жанрі, який обере учень — твір-роздум, інтерв’ю, портрет, репортаж тощо. На конкурс прийматимуть статті, фото та відео. Участь безкоштовна. Роботи прийматимуть до 1 березня 2023 року, оголосити підсумки й нагородити переможців планують у квітні 2023 року.

Конкурс «Я — журналіст!» проводиться з 2009 року. Народився він у Рівному, а з 2016 року став всеукраїнським. Щороку конкурс «Я — журналіст!» збирає 500-800 учасників з усіх областей нашої держави. Традиційно найбільше конкурсантів — зі східних і південних регіонів України. Про призовий фонд дбає його організатор, залучаючи, за можливості, меценатів. Острозька академія не раз активно долучалася до формування призового фонду конкурсу, встановлювала спеціальні номінації для його лауреатів. Зокрема, серед академічних відзнак були унікальні енциклопедичні видання «Острозька академія», які отримували автори робіт, присвячених першому університетові Східної Європи. Чимало переможців і лауреатів конкурсу стали студентами Острозької академії.

Роботи конкурсантів щороку публікують на сайті «Я — журналіст!» за посиланням ij.ogo.ua.

Умови конкурсу «Я — журналіст!» 2022 року можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/3F9RQQy

На фото Ольги Сошенко: голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко вручає Гран-прі ХІІ всеукраїнського конкурсу “Я – журналіст!” Артему Слободяникову, вихованцю «Зразкового художнього колективу» гуртка «Школа журналістики» обласного Будинку художньої творчості Миколаївської обласної ради (керівник Ірина Василенко). Київ, грудень 2021 року. До слова, вихованці «Школи журналістики» з Миколаєва починаючи з 2011 року тричі в різні роки відвідували Острозьку академію, беручи участь у Школі універсального журналіста, а одна з учасниць гуртка, Крістіна Лапікоцька, згодом вступила до нашого університету на спеціальність «Журналістика».