Національний університет «Острозька академія» в рамках Фонду гуманітарної підтримки українських університетів реалізовує безкоштовний навчальний курс «Університетська спільнота підтримки», який є продовженням і розширенням започаткованого в березні цього року проекту «Психологічна підтримка викладачів та тьюторів».
13 травня в рамках курсу відбулася лекція «Психосоматика на фоні війни». Спікерка Наталія Кулеша – кандидатка психологічних наук, старша викладачка кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання.
Під час лекції Наталія Кулеша розповіла про поняття психосоматики, її причини, типові симптоми, а також особливості психосоматики війни.
«Психосоматика – це реакція нашого тіла (організму) на психоемоційний стан. Це можуть бути витіснені й неусвідомлені людиною такі переживання та емоції як внутрішні конфлікти, різні страхи, сором, невиражена агресія, які не проживаються, а залишаються в несвідомому. Тобто психосоматика – це біль і страждання душі, які не знайшли іншого виходу, як через тілесні прояви, це розповідь нашої душі, а можливо і її крик про допомогу»,
Спікерка додала, що основними причинами психосоматики війни є такі: сильні стреси; внутрішній конфлікт; мотивація – вигідна хвороба; порушення образу «Я»; думка матеріальна, тобто хвороба може бути втіленням розумових негативних переконань, постійно повторюваних фраз; «непрожиті» емоції; самопокарання, яке є дуже поширеною причиною багатьох психологічних травм і соматичних порушень.
Наприкінці зустрічі спікерка закцентувала увагу на моделі BASIC-PH ізраїльського ученого, практика Мулі Лаада, в основі якої – конструктивне переживання стресу, травми, збільшення свої ресурсів тощо. Для цього потрібно правильно вибирати канали, яких є шість: В – віра (цінності), А – афект (почуття й емоції), S – соціальний фактор (комунікація, друзі, підтримка), I – уявлення (інтуїція, творчість), C – когнітивний фактор (знання, логіка), Ph – фізіологія (тіло, активність).
Читайте також:
- Юридичний фронт: про трудові відносини під час війни розповіла Ольга Балацька
- Психологічний фронт: про почуття сорому та провини розповіла Оксана Матласевич
- Юридичний фронт: про допомоги внутрішньо переміщеним особам розповіла Тетяна Лотиш
- Психологічний фронт: про внутрішню опору під час війни розповіла Оксана Матласевич
- Про освітні можливості розповіла Юлія Харчук
- Інтелектуальний фронт: про Res Publica розповів Дмитро Шевчук
- Інтелектуальний фронт: про ціннісні орієнтації українців розповів Віталій Лебедюк