Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії обговорили попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами

09 травня 2022 р.

9 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася лекція студентки спеціальності «Національна безпека» Юлії Демчук «Попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами». Студентка пройшла курс і отримала сертифікат від проєкту Explosive Ordnance Risk Education – EORE.

За словами Дмитра Шевчука, це дуже важлива тема, адже це знання, які можуть врятувати життя. Російська агресія принесла на нашу землю чимало небезпеки. В тому числі серйозною проблемою є залишки снарядів, мінування тощо. Сапери ще декілька років будуть розміновувати українські міста, які постраждали від війни і були під окупацією. Саме тому, обізнаність з основними принципами поводження із вибухонебезпечними предметами є вкрай важливою. 

«Територія України опинилася у п’ятірці країн з найбільшим забруднення територій мінами та вибухонебезпечними залишками. Через це зросла небезпека травмування, загибелі дорослих, дітей внаслідок недбалого поводження з боєприпасами. Існує 2 основні проблеми цивільного населення щодо поводження із вибухонебезпечними предметами різного типу (міни, боєприпаси, набої, вибухонебезпечні залишки війни, саморобні вибухові пристрої, вибухівка тощо). Першочергово, це низький рівень знань щодо безпечної поведінки у ситуаціях пов’язаних з вибухонебезпечними предметами, основі їх види, ознаки та властивості. Друга проблема – це недооцінка небезпеки»

розповіла Юлія Демчук.

До слова, вона поділилася інформацією про те, що кожен може пройти цей курс, прослухавши три модулі та склавши іспит. Його гасло: «Поінформований, значить озброєний».

Основні тези лекції можна переглянути у скріншотах презентації.