4 квітня у Національному університеті «Острозька академія» відбувся семінар для викладачів і тьюторів «Як знайти внутрішню опору під час війни». Лекторка Оксана Матласевич – докторка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри психології та педагогіки.
Зі вступним словом звернулася проректорка з навчально-виховної роботи, професорка, докторка психологічних наук Руслана Каламаж:
«Ми продовжуємо нашу серію психологічної підтримки, бо зараз найкращий ресурс – це спілкування з рідними, близькими, колегами. Дякую, Оксано Володимирівно, за Вашу фаховість і силу духу, якими ділитеся з нами; що показуєте приклад, розповідаєте, де можна брати ресурси, зокрема психологічні».
Оксана Матласевич зазначила, що опора – це основа, впевненість, віра, надія, внутрішня сила, яка дає прагнення жити, розвиватися, здатність і вміння розслабитися й довіритися.
«В умовах, яких ми зараз перебуваємо, важливо не ввійти в «життя на паузі», коли припиняємо рухатися далі. Цей стан дуже небезпечний і шкідливий для наших ресурсів, бо людина не може розвиватися й боротися. Потрібно розуміти це, аби відчувати й усвідомлювати, що відбувається. Є дві основні причини такого стану: коли людина фіксує свої думки і свідомість на минулому або на одній зі стадій проживання втрати. У важких ситуаціях дуже важливою опорою є надія. Вона дає нам ресурс, силу, енергію й обов’язково пропонує розв’язання»,
Під час зустрічі спікерка надала багато корисних порад, як знайти внутрішню опору під час війни. Передусім варто прожити втрату. Тоді людина починає відчувати, що може на щось вплинути. Важливо дати собі час пережити і всі емоції: проговорювати й записувати їх, якщо самостійно не вдається, звертатися за допомогою. Викладачі й тьютори мали можливість поставити уточнюючі запитання, висловити фідбек щодо лекції та застосувати медитативну техніку «Безпечне місце» для «швидкого досягнення психічної рівноваги, зняття стресу, заспокоєння, відновлення сил та життєвої енергії».
Читайте також: