Уже вдруге виходить друком педагогічний щорічник «Мистецтво викладання: золоті зерна досвіду». Видання збірника було започатковане за ініціативи Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» та кафедри історії ім. проф. М.П. Ковальського. Його мета – популяризація інноваційних практик викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін у закладах загальної середньої та позашкільної освіти України.
Головою Редакційної ради другого випуску педагогічного щорічника був доктор історичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Володимир Трофимович, співголовою – президент Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, співробітник Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» Назар Мартинюк.
На розгляд Редакційної ради надійшло 32 плани-конспекти уроків, виховних заходів, інформаційних годин, які були підготовлені освітянами з 7 областей України. До друку було рекомендовано лише 8 найкращих методичних розробок занять з історії України, всесвітньої історії, основ християнської етики, образотворчого мистецтва та ін. Географія авторів представлена вчителями-практиками зі значним стажем педагогічної діяльності, науковцями, молодими фахівцями з 4 областей нашої держави.
«Особисто для мене, як для педагогині, громадянки України, людини, котра цікавиться історією нашої Батьківщини, педагогічний щорічник «Мистецтво викладання: золоті зерна досвіду» є насиченим та інформативним. Кожна особа, котра причетна до навчання і виховання підростаючого покоління, зможе почерпнути для себе масу цікавої інформації. Методи та прийоми викладання, які пропонують автори посібника, стануть у нагоді як молодим колегам, так і вчителям із досвідом. Дякую Редакційній раді за можливість публікації методичної розробки виховного заходу з власного досвіду у виданні такого високого рівня», – коментує Наталія Ткачова, вчитель НВК «СЗОШ, ліцей “Успіх”» м. Славути Хмельницької області.
Автори, чиї плани-конспекти надруковані на сторінках збірника, традиційно були відзначені сертифікатами. Приємно, що, незважаючи на доволі юний вік, видання має постійних дописувачів та залучує нових.
У подальших планах – висвітлення історії закладів освіти, портретів талановитих педагогів, публікація нових цікавих планів-конспектів занять, рецензій та оглядів навчально-методичної літератури.
Редакційна рада висловлює щиру подяку всім, хто долучився до роботи над виданням чергового випуску педагогічного щорічника та радо приймає пропозиції з метою налагодження співпраці та контактів із освітянською спільнотою з різних регіонів України!