Студенти спеціальності “Початкова освіта” в межах дисципліни “Психологічна безпека вчителя” зустрілися з докторкою педагогічних наук, професоркою та стейкхолдеркою Національного університету “Острозька академія”, Іриною Андрощук. На лекції говорили про структуру професійного стандарту вчителя, роль управління освітнім процесом у професійній діяльності педагога.
“Під час зустрічі виникли ідеї щодо введення вибіркових дисциплін і сертифікатних програм у контексті домедичної допомоги, адже для вчителя, особливо в умовах сьогодення це надважливо, як і вміння організувати психологічне й інформаційно-психологічне безпечне освітнє середовище”,
Ірина Андрощук показала презентацію на тему “Запровадження професійного стандарту вчителя за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)» й поділилася досвідом створення стандарту вчителя (період грудень 2019-грудень 2020). За словами пані Ірини, 5 ключових засад формування стандарту сучасного вчителя – це:
- відповідність концепції НУШ;
- орієнтованість на безперервний професійний розвиток учителя;
- андрагогічний і компетентнісний підходи;
- гнучкість у застосуванні стандарту;
- особистісний і професійний виміри.
Наскрізною деталлю лекції стало висловлення академіка Національної академії педагогічних наук України, Івана Зязюна:
“Серед вічних професій учительська посідає особливе місце: вона – початок усіх професій. Змінюються умови й засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення вчителя – навчити людину бути Людиною”.