Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Про особливості роботи Галузевого державного архіву СБ України розповів Ярослав Антонюк

16 листопада 2021 р.

Кафедра історії ім. проф. М.П. Ковальського Національного університету “Острозька академія” 16 листопада організувала відкриту лекцію з доктором історичних наук, співробітником Галузевого державного архіву. Тема зустрічі: “Особливості роботи Галузевого державного архіву СБ України”.

Виступ спікера був поділений на три блоки: 

  • історія формування архіву;
  • фонди Галузевого державного архіву;
  • принципи роботи архіву.

Ярослав Антонюк розповідає про започаткування архіву:

“1922 року було запроваджено реєстраційно-статистичне відділення в складі секретно-оперативного управління ДПУ УСРР. З цієї дати можна вважати, що архів започаткували. А з 1979 року розпочалося наукове опрацювання архівних фондів, створювали описи, тематичні картотеки”.

Значна частина Галузевого державного архіву – кримінальні справи на репресованих у 1920-1980 роках українських діячів. До прикладу, це справи Ю. Тютюнника, С. Єфремова, М. Куліша, В. Стуса, В. Чорновола. Розсекречені також матеріали про Голодомор 1932-1933 років, діяльність УПА, дисидентський рух, Чорнобильську трагедію та ін.. 

Лектор зазначив основні факти про сучасний Галузевий державний архів, його розташування в Києві:

“адреса Архіву – вулиця Золотоворітська, 7. Матеріали, які тут зберігаються, охоплюють період від 1918 року до розпаду СРСР. Це майже 224 тисячі томів тільки в Києві. Також понад 735 тисяч томів – в обласних підрозділах”.

Більшість документів і фотографій вже оцифрували, вони є у вільному доступі. З іншими матеріалами є можливість ознайомитися в читальній залі Архіву.