У Національному університеті «Острозька академія» 7 квітня до Всесвітнього дня здоров’я відбулася зустріч абітурієнтів та студентів факультету політико-інформаційного менеджменту на тему «Як (не) втратити психічне здоров'я?». Спікеркою зустрічі була керівниця психологічної служби НаУОА, заступниця директора НЦ «Саногенна педагогіка та психологія» Вікторія Кондратюк.
«Наше здоров’я – це витвір мистецтва, який складається з багатьох елементів та виконує важливі завдання. Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що психічне здоров'я – це стан благополуччя, за якого людина може реалізувати власний потенціал, впоратися зі звичайними життєвими стресами, продуктивно працювати, а також вносити вклад у життя суспільства. Інше визначення говорить про те, що психічне здоров'я – це гармонійне поєднання особистості, всіх суттєвих властивостей особистості її стійкість, врівноваженість та здатність протидіяти впливам, що порушують її цілісність»,
Упродовж майстер-класу учасники розмовляли про властивості особистості, важливість їх гармонійного їх поєднання. А також говорили про чинники та фактори впливу на психологічне здоров’я. Пані Вікторія поділяє їх на таке відсоткове співвідношення у життєдіяльності людини:
- 50% - спосіб життя;
- 20% - навколишнє середовище;
- 20% - генетичні (спадкові) фактори;
- 10% - медичні фактори
«Навіть елементарні речі, такі як вчасно та регулярно пити воду чи займатися зранку зарядкою, впливатимуть в рази більше на наше психічне здоров’я ніж навколишнє середовище чи спадкові фактори. Тому що, саме регулярні дії та звички визначають наш спосіб життя загалом»,
У цілому розрізняють, окрім психічного, ще фізичне, соціальне та духовне здоров'я. Ці чотири складових між собою є тісно взаємопов'язаними. Від так, психічне здоров’я залежить від таких потенціалів особистості як: потенціал розуму: потенціал волі; потенціал почуттів; потенціал тіла; суспільний потенціал; креативний та духовний потенціали.
Для стабільного здорового самопочуття потрібно звертати увагу на те, чи дбаємо ми про себе в усіх сферах: фізичній, соціальній, психологічній, духовній.
«Запрошую вас прийняти позицію того, що немає негативних емоцій. Усі емоції є рівноцінно важливими. Ознакою психічного здоров'я є те, чи ми вміємо приймати та переживати ці емоції»,
Також психологиня виділила важливість формування зрілої особистості задля забезпечення стійкого психічного здоров’я. Ознаками психологічної зрілості є:
- Наявність широких меж «я»;
- Дружня близькість та співчуття у соціальних стосунках;
- Емоційна свобода та самоприйняття;
- Реалістичне сприйняття, досвід та устремління у проживання життя;
- Здатність до самопізнання та почуття гумору;
- Сформована цілісна життєва філософія