18-тий Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині розпочався в режимі онлайн 2 листопада. Цьогорічна тема фестивалю, «Повне одужання», присвячена праву людини на здоров’я. Під час зустрічей обговорюватимуть, як пандемія змінила людство, наше суспільство, країну та світ. Говоритимуть про мітологію, що виникла через COVID-19, страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та про те, від яких прав людини довелося відмовитися в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне — як дійти до повного одужання.
На глядачів і глядачок чекають захопливі дні фестивалю, упродовж яких вони переглянуть вражаючі документальні фільми:
- «76 днів» (реж. Хао Ву, Вейші Чень, Анонім);
- «Щось прекрасне лишилося позаду» (реж. Катріне Філп);
- «Пранкнули» (реж. Ісмаель Жоффруа Шандуті);
- «Малий Самді» (реж. Палома Сермон-Дай);
- «Кур’єри, а не герої» (реж. Давіде Рапп, Іпполіто Пестелліні Лапареллі);
- «Кріт» (реж. Майте Альберді);
- «Невидимі» (реж. Майя Мартіняк) — фільм, що отримав особливу відзнаку журі.
Зважаючи на карантинні обмеження, організатори планують проводити онлайн-покази на платформі Zoom. Студенти й студентки спеціальності “Право” Національного університету відвідали захід.
Марія Цип’ящук, адвокатеса, викладачка кафедри теорії та історії держави і права Острозької академії, Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” в Рівненській області, коментує:
“Мандрівний фестиваль Docudays UA – це своєрідне нове дихання в сфері кіно. У зв’язку з пандемією, більшість показів відбуваються онлайн, це означає, що люди з усієї України та світу можуть долучитися. Національний університет “Острозька академія” є партнером цього проєкту вже багато років.Сподіваюся, що ця співпраця буде й у інших форматах: дискусіях, інтелектуальних подіях. Велика кількість студентів зацікавлені в якісному документальному кіно та в обговоренні нагальних проблем. Саме тому цей проєкт і є актуальним”.
Дізнатися більше: https://travelling.docudays.ua/