У Національному університеті «Острозька академія» доктор філософських наук, професор, голова Вченої ради НаУОА 26 лютого презентував свою нову книгу «Чорна рада». На захід завітали студенти факультету міжнародний відносин.
Петро Кралюк – автор численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої.
Нова книга стала однією з-поміж інших книг автора науково-популярної серії: «Справжній Мазепа», «Козацька міфологія України: творці та епігони», «Богдан Хмельницький: легенда і людина», де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України, а також «Ярослав Мудрий», «Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів».
«У новій книзі Петра Кралюка розповідається про події, які передували Ніжинській чорній раді 1663 року, а також про її наслідки. Особливо звертається увага на діяльність таких гетьманів і козацьких проводників, як Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Яким Сомко та Іван Брюховецький. Автор намагається показати, яку роль відіграла означена подія в контексті козацької революції середини ХVII століття. У виданні також розглянуто, як Ніжинська чорна рада знайшла відображення в козацькому літописанні та романі П. Куліша «Чорна рада»», – йдеться у анонсі.
Під час заходу Петро Кралюк розповідав студентам про історію написання книг, їхній зміст та особливості.
«Фактично я ніби «продовжую справу» Куліша – але в науковому плані. Зрештою, ітиметься і про те, як Чорна рада була трактована у фольклорних творах, козацьких літописах і в Кулішевій «Чорній раді» – творі, який, на нашу думку, так і не отримав належного осмислення», – зауважив автор.