Починаючи з 1966 року, Міжнародна організація ЮНЕСКО щорічно 8 вересня відзначає Міжнародний день грамотності, у такий спосіб прагнучи привернути увагу суспільства до проблеми неосвіченості й сприяти розповсюдженню грамотності.
У Національному університеті «Острозька академія» теж організовують інтелектуальні заходи, присвяченні Міжнародному дню грамотності. Цьогоріч уже втретє викладачі кафедри української мови і літератури організували марафон грамотності. Першокурсники виконували завдання на виправлення помилок у легендах про Острог. 43 помилки в тексті символізували довжину спортивного марафону з бігу — 42 км 195 м.
«Будь-яка цивілізована нація дбає про своє майбутнє, про високий рівень мовленнєвої грамотності. Треба дбати про рідне слово, бо слово – це ключ, яким можна відімкнути будь-яку душу і затулити будь-який рот», – зазначив доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри української мови і літератури Іван Хом’як.
Участь у цьому інтелектуальному забігові взяли участь 45 команд, які під час виконання завдань мали проявити згуртованість, кмітливість і знання норм української мови.
«У сучасному світі поняття «грамотність» дуже різне. Усі ми чуємо про фінансову грамотність, про грамотність, як уміння володіти сучасними інформаційними технологіями. Але ж ми повинні повертатися до первісного значення цього терміна– вміння читати, писати та правильно комунікувати, висловлювати свої думки. Інтелігентна людина не повинна припускатися жодних помилок в усному мовленні чи писемному, тому що саме ці аспекти більше говорять про нас, ніж зовнішній вигляд. Для наших студентів такі заходи – це можливість поближче познайомитися, розвинути навички роботи в команді, вміння контролювати свій час, дослухатися один до одного та нагода перевірити свої знання з української літературної мови», – зауважила викладачка кафедри української мови і літератури НаУОА Ірина Рабчук.
За результатами марафону перше місце посіла команда «Чемпіони», друге — «Зевс», а третє — «Ніндзя».