8 червня 2018 року у Національному університеті «Острозька академія» відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Освіта і наука у сфері національної безпеки: проблеми і пріоритети розвитку». Спільно з кафедрою політології та національної безпеки Національного університету «Острозька Академія» співорганізаторами конференції виступили Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, Секція правового забезпечення національної безпеки і оборони Національної академії правових наук України та Національна академія Служби безпеки України.
З вітальним словом виступив ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник, ректор Національної академії Служби безпеки України Сергій Кудінов та директор Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України.
Участь у конференції взяли представники Національної академії Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Науково-дослідного управління проблем розвитку військової освіти та науки Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського, Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, Наукового центру Військового інституту Київського національного університету ім. Т. Шевченка. А також курсанти Національної академії Служби безпеки України та студенти спеціальності «Національна безпека» Національного університету «Острозька академія».
Під час пленарного засідання відбулося урочисте підписання Угоди про співробітництво між Національним університетом «Острозька академія» та Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Від факультету політико-інформаційного менеджменту вручили грамоти викладачам військової підготовки Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Рівненської обласної ради.
В ході конференції учасники працювали в двох сесіях — «Розвиток системи національної безпеки в контексті євроатлантичної інтеграції України» та «Прикладні проблеми забезпечення національної безпеки: інформаційно-правові та освітні аспекти».
Фокусували увагу на важливі питання підготовки фахівців з національної безпеки. Зокрема, начальник Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Дем’ян Поліщук у своїй доповіді говорив про освітні резерви кадрового забезпечення національної безпеки, Микола Романов — про дисципліни та взаємодію вищих навчальних закладів із питань підготовки фахівців із національної безпеки. Сергій Кудінов підняв важливі питання що стосуються боротьбі з тероризмом.
До наукової дискусії з питань національної безпеки долучилися науковці та військовослужбовці, що дало можливість обговорити різні напрями безпеки «держави».
Наукову увагу привернули виступи іноземних гостей. Так, Міхал Виросткевич, професор Люблінського Католицького Університету Івана Павла ІІ (м. Люблін, Польща) поділився досвідом польської політики в сфері національної безпеки. Викладачка Синьянського університету (Синьян, Китайська Народна Республіка) Ао Лан розповіла про систему цивільної безпеки громадян Китаю.
Наукові обговорення також стосувалися правової безпеки, безпеки в інформаційному полі та його захисту, біобезпеки та біозахисту, протидії терористичній загрозі.