До Національного університету «Острозька академія» 30 травня завітала відома акторка театру і кіно, громадський діяч, Народна артистка України Раїса Недашківська.
Раїса Степанівна — знакова українська актриса, удостоєна високих нагород, зокрема є повним кавалером ордена Княгині Ольги. У репертуарі Раїси Недашківської — десятки ролей. Надзвичайну популярність вона отримала завдяки ролі Мавки в «Лісовій пісні» Лесі Українки і Катерини Білокур у фільмі «Буйна». Також актриса виконала чудові ролі у фільмах «Царева наречена», «Помилка Оноре де Бальзака», «Комісар», «Народжена революцією» тощо.
На сцені київського Молодого театру Раїса Недашківська свого часу збирала аншлаги у легендарних спектаклях «Канте Хондо» і «Сірано де Бержерак». За твердженням кінокритиків, із такими зовнішністю і талантом, як у Раїси Недашківської, можна зробити зоряну кар’єру в Голлівуді. Надзвичайний талант у неї ще помітили, коли майбутня актриса, навчаючись у 87-й київській середній школі, відвідувала хореографічну майстерню. Потім Раїсу Недашківську доля звела із кінорежисером Віктором Івченком, який відразу у ній побачив Мавку із поеми «Лісова пісня», що готувалася до екранізації. Ця роль для Раїси Недашківської стала знаковою. Зараз у Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва у моновиставі «Лісова пісня» актриса грає всіх персонажів п’єси. До речі, фрагмент цієї постановки вона зіграла й перед студентами Острозької академії.
«Кожного разу я з радістю граю цей твір. Леся Українка написала шедевр. На мою думку, це найкраща світова п’єса, адже вона відобразила видимий і невидимий світи, передала неповторність природи, яка нас оточує»,
Також Раїса Недашківська прочитала студентам «Плач Ярославни» на древньослов’янській мові, балади Шевченка, поезію Ліни Костенко і розповіла про свій творчий шлях.
«Для мене це катарсична зустріч. Уривки моновитав, які запропонувала пані Раїса, її миттєві перевтілення, глибока філософія розуміння текстів Лесі Українки, Тараса Шевченка, Ліни Костенко, автентичне розкриття себе в них, дуже вразило і викликало таку динаміку емоцій, що моя душа згідно ознак катарсису справді очистилась від негативних думок та зарядилась енергією до нових творчих задумів»,