До Міжнародного дня рідної мови сьогодні студенти Національного університету «Острозька академія» організували акцію «Відкритий мікрофон». Захід став майданчиком міжкультурної комунікації, адже зібрав людей, для яких рідною є не тільки українська, а й мова Батьківщини, звідки вони родом.
21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Разом з тим нагадаємо, що учора ми відзначали день народження видатного українського письменника Уласа Самчука, який своєю творчістю та активною суспільною діяльністю сприяв збереженню та розвитку нашої рідної української мови, тому сьогоднішній наш захід буде також присвячено цій видатній людині.
На дійстві звучали пісні, авторська поезія студентів українською мовою. Також до «Відкритого мікрофону» долучилися закордонні гості — волонтер-викладач китайської мови в Острозькій академії, китаянка із Шиньянського університету Ао Лан, докторантка Сілезького університету у місті Катовіце Евеліна Сушек, представниця зі США Джоан Айхер, німкеня Сабін Кендлер, гостя із Франції Солен Шарпантьє. Вони декламували поезію, співали своєю рідною мовою і розповідали, чому для них важливо її знати.
«Моєю рідною мовою спілкується багато людей у світі. Китай загалом прагне налагодити культурні зв’язки з низкою країн. Китайці хочуть бути дружелюдними і обняти весь світ. Ми поважаємо і любимо український народ за відкритість, приязність та привітність. Мені подобається українська мова і я дуже хочу її вивчити»,
Крім того, в акції взяв участь грузин, уродженець міста Зубдіді, студент гуманітарного факультету Гадуа Іраклій, який зазначив, що надзвичайно цінує свою рідну мову, а Острозькій академії дякує за те, що тут він суттєво покращив знання української, яка також йому дуже подобається.
Угорською, яку вважають однією з найскладніших мов у світі, спілкувалася під час акції студентка факультету романо-германських мов Яна Рішко. Пісню вірменською виконала заступник декана гуманітарного факультету з навчально-виховної роботи Лариса Мініч.
«Якою б мовою ми не спілкувалися, в жодному разі не можна забувати свою рідну мову, адже вона засвоюється з молоком матері і залишається зрозумілою на все життя. Я люблю свою рідну українську мову»,