У Національному університеті «Острозька академія» 14-15 липня відбулася підсумкова конференція проекту «Покоління вільне від корупції». Він реалізовується ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту — виховання у молоді Рівненської, Херсонської та Кіровоградської областей віком 15-22 років почуття несприйняття корупції та надання їм стійких компетенцій самозахисту від корупційних дій, а також посилення громадської активності у питаннях протидії корупції лідерів студентського самоврядування не менше 6-ти університетів з різних регіонів України шляхом залучення їх до антикорупційної діяльності. Однією з тренерок, що організовувала та проводила навчання була викладачка Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НаУОА Марія Цип’ящук.
У конференції взяли участь представники громадських організацій різних міст і студентська громадськість з Харкова, Рівного та Житомира. Модератором конференції був керівник проекту «Покоління вільне від корупції» Руслан Костюкевич. Голова правління ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» Леонід Кожушко розповів про досвід європейських країн у боротьбі з корупцією. А експерт цієї громадської організації Богдан Король ознайомив учасників із результатами антикорупційного моніторингу у вищій освіті України.
Від Острозької академії на конференції виступила помічник ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти НаУОА Вікторія Волинчук. За її словами, єдиним достовірним показником наявності або відсутності корупції у вишах є безпосереднє опитування самих студентів. Дуже широко деякі ВНЗ на своїх сайтах висвітлюють певні антикорупційні заходи, а ось яка їх ефективність, це під питанням.
«Загалом Закон України „Про вищу освіту“ не передбачає публікацію на сайті вишу антикорупційних програм. Утім представники проекту „Покоління вільне від корупції“ ставлять у пропорційну залежність прозорість і висвітлення на сайті антикорупційної діяльності від її результатів, що, на мою думку, не завжди виправдано. У ході проекту опрацювувались опитувальники, які були розповсюджені серед ВНЗ та лідерів студентського самоврядування. Результати цього дослідження згодом будуть опубліковані у звіті, з яким зможуть ознайомитися всі охочі»,
До слова, в Острозькій академії уже декілька років функціонує антикорупційний комітет, очолюваний доцентом Юлією Масловою. Представники цього комітету, які працюють на громадських засадах, постійно проводять просвітницьку роботу серед студентів та викладачів, низку зустрічей та лекцій, присвячених унеможливленню корупції у вищій освіті України.
«Острозька академія із самого початку свого відродження заявила про себе як про університет вільний від корупції. Дуже важливо, що у цьому напрямі ініціатива належить як викладачам, так і студентам, які виховані на засадах високої моралі і чесності»,