У Національному університеті «Острозька академія» 10 жовтня відбувся «День кар’єри ЄС» — захід, метою якого є поширення інформації серед молоді про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості у європейському просторі. Організатором «Днів кар’єри ЄС» був Інформаційний центр ЄС НаУОА за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація «Відкрите суспільство».
«Дуже приємно, що Представництво ЄС надало нам унікальну можливість не тільки зустрітись із роботодавцями, а й провести дискусійний клуб і тренінги, які відкривають молоді Європу зсередини. Тому учасники заходу отримали цікавий досвід спілкування із роботодавцями, написання резюме й CV»,
Проект спрямований на те, щоб молодь отримала інформацію та практичні знання, які знадобляться у професійній діяльності, дізналася про наявні вакансії українських локальних та національних компаній, можливості навчання і стажування за кордоном. Також учасники спробували пройти справжню співбесіду, вчилися писати успішне резюме і опановували навички публічної презентації.
«Острог надзвичайно активно долучається до співпраці з молоддю, зокрема у процесі євроінтеграції. Будь-яка ініціатива підтримується попри незначне фінансування. Постійно відбувається взаємодія із європейськими країнами. У цьому сенсі є велика перспектива для молодіжних стартапів, про що свідчить нещодавній проект Острога (Україна) та Моравського Беруня (Чехія)»,
Програма «Дня кар’єри ЄС» складалася із дискусійного клубу «Чи є місце молоді України у Європейському просторі», організованого керівником Інформаційного центру ЄС та його заступником Наталією Лисовець — магістром культурології, яка модерувала дискусію. Серед учасників були представники влади та експерти зі стажування студентів у ЄС. Окрім дискусійної платформи, відбулося ще три тренінги від гостей університету з Києва та учасників програми Erasmus +.
Кирил Безкоровайний, офіційний делегат від молоді в ООН, головний редактор науково-популярного журналу «Куншт», розповів, яким чином створювати своє резюме для європейських організацій і структур, уникаючи типових помилок.
Марія Цип’ящук, експерт з міжнародного права, координатор та юрист у ГП Української Гельсінської спілки з прав людини (м. Рівне), та Тетяна Мала, PR-менеджерка Міжнародного фестивалю документального кіно «Docudays», розповіли про способи громадської активності в Україні та Європи, ілюструючи це прикладами із власної практики в сфері захисту прав людини та діяльності громадських організацій.
Вікторія Каламаж і Наталя Парфенюк, учасники програм Erasmus+, спеціалісти із міжнародних відносин, розповіли про власний досвід перебування у Європі. Вони закцентували увагу на тому, як правильно писати CV та резюме.
День кар’єри ЄС — традиційний захід, який відбувається у різних містах України в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді», що фінансується Представництвом ЄС в Україні. В Острозі ж такий проект реалізовується вперше.