У Національному університеті «Острозька академія» 3-5 квітня відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Міжнародні відносини». Захід проводився для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації.
У цьому році в олімпіаді взяли участь 31 студент III-VI курсів, що навчаються на спеціальності «Міжнародні відносини», «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» із шістнадцяти вищих навчальних закладів різних міст України.
Для об’єктивного та незаангажованого оцінювання робіт учасників олімпіади було сформовано журі, до складу якого залучили провідних вчених із Національного університету «Острозька академія» та інших навчальних закладів України, де здійснюється підготовка фахівців-міжнародників (Дипломатична академія України при МЗС, Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та інші). Очолив журі доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри дипломатичної і консульської служби Дипломатичної академії при МЗС України Ігор Володимирович Жалоба.
«Студенти нашого університету беруть участь в олімпіаді ще з дати її заснування — 2010 року і відтоді майже щороку займають призові місця, а три роки поспіль по двоє студентів Академії входять до кола переможців. Тому для нас велика честь приймати олімпіаду такого високого рівня у стінах академії. До того ж цей захід є певним неформальним форумом для студентів, який дає їм можливість розширити коло знайомств і отримати безцінний досвід»,
Конкурсні завдання включали три блоки. Перший передбачав виконання тестових завдань з теорії, історії, актуальних проблем міжнародних відносин і зовнішньої політики країн світу, зокрема України, геополітики та світової політики. Другий — виконання практичних завдань з дисциплін «Дипломатична і консульська служба» і «Дипломатичний протокол та етикет». Третій блок визначав уміння учасників використовувати теоретичні знання для аналізу міжнародних процесів.
Відтак, мета проведення олімпіади передбачала виявлення рівня знань учасників із теоретичних основ профільних навчальних дисциплін та вміння їх застосовувати у практичній діяльності, пов’язаній з дипломатичною роботою, аналізом та прогнозом поточних міжнародних ситуацій.
У результаті змагань усі учасники олімпіади були відзначені дипломами й отримали цінні подарунки — книги, частина яких була передана в Україну Канадським інститутом українських студій Альбертського університету, а також видання та сувенірну продукцію Острозької академії.
Проте, головними героями олімпіади стали її переможці: почесне перше місце виборола представниця Острозької академії — Вікторія Шоха, студент Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Євгеній Цоуфал посів друге місце, а ще один студент Острозької академії Богдан Костів здобув IІІ місце. Для гостей-учасників олімпіади організатори також запропонували насичену культурну програму — екскурсію музеями Острозької академії та ознайомлення з визначними місцями і пам’ятками старовинного міста.
Успішне проведення олімпіади такого рівня в Острозькій академії є яскравим прикладом того, що наукова діяльність нашого закладу розвивається системно й динамічно, а студентська наука отримує все нові імпульси для свого подальшого розвитку.