На території Національного університету «Острозька академія» 28–29 березня координаційною групою Антитерористичного центру при управлінні служби безпеки України (СБУ) в Рівненській області були проведені командно-штабні навчання з антитерористичної тематики.
У перший день навчань від вищого навчального закладу надійшла інформація про замінування. Оперативно на місце події прибули всі служби цивільного захисту (ЦЗ) — бригада швидкої допомоги, поліція, рятувальники, комунально-технічна та газова служби, енергетики, представники влади міста та ін. Студенти, викладачі та працівники вищого навчального закладу університетською групою ЦЗ були оперативно евакуйовані у безпечне місце. Із гучномовців на території університету в той час транслювалось таке повідомлення: «Увага всім! Просимо студентів та працівників покинути приміщення, в яких ви знаходитесь. Зберігайте спокій, рухайтесь через евакуаційні виходи в районі стадіону університету.». Тоді в одному із освітянських приміщень міста був оперативно розгорнутий міський штаб з ліквідації наслідків НС.
Коли умовні вибухові пристрої були виявлені і знешкоджені, відбулися підсумки першого дня навчань. Їх підбив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій (НС), ЦЗ населення та мобілізаційної роботи виконкому Острозької міської ради Анатолій Каус. Він повідомив, що рішенням начальника цивільного захисту (міський голова) всі спеціалізовані служби були приведені в режим підвищеної готовності. У відповідності з цим їм були надані доручення — згідно зі своїми службовими обов’язками діяти в залежності від розвитку подій. Також оцінив роботу острожан, повідомив про план та мету командно-штабних навчань, начальник штабу координаційної групи Антитерористичного центру при управлінні СБУ в Рівненській області.
Наступного дня, коли проводився другий етап навчань, приміщення наукової бібліотеки Острозької академії та заручників у ній, захопили умовні терористи. Тож інформація негайно надійшла до всіх служб ЦЗ. Першими прибули острозькі правоохоронці, рятувальники, медики, комунальники, керівники міста та району, трохи пізніше, враховуючи відстань — представники координаційної групи Антитерористичного центру при управлінні СБУ в Рівненській області на чолі із її керівником. Терміново вони зібрались у вченій залі НаУОА, де провели засідання утвореного штабу. Там представники силових відомств, влади міста (Олександр Шикер) та району (Віталій Ундір), університету (проректор Петро Кралюк та помічник ректора Наталія Мельничук) доповідали про ситуацію, що склалася, про свої дії, вносили пропозиції, вирішували, як діяти аби мінімізувати наслідки НС. Заключним етапом навчань було захоплення умовних терористів, які із заручниками намагалися виїхати автобусом із території НаУОА. Все відбувалося швидко і невдовзі «терористи» опинились на газоні із кайданками на руках.
«Метою навчання було: перевірити ступінь готовності та вдосконалення системи взаємодії підрозділів силових міністерств і відомств, органів влади та управління під час проведення заходів антитерористичної спрямованості; перевірити ступінь захищеності об’єктів з масовим перебуванням людей від можливих терористичних проявів. У навчаннях були задіяні сили та засоби управління СБУ України, Національної поліції, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, Управління державної пенітенціарної служби (всі — України в Рівненській області), а також оперативного командування „Захід“ сухопутних військ Збройних Сил України, Національної гвардії, Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби, Рівненської облдержадміністрації, і звісно ж — виконкому Острозької міської ради, Острозької райдержадміністрації, інших відомств та органів виконавчої влади регіону. У ході навчань вони відпрацьовували стратегію та тактику припинення терористичних проявів за складних умов роботи на об’єкті з масовим перебуванням людей. Безумовно, навчання сприяли покращенню координації щодо протидії терористичним проявам в межах функціонування створеної в Україні єдиної державної системи запобігання, регулювання та припинення терористичних актів та мінімізації їхніх наслідків»,