Національний університет «Острозька академія» 26 лютого долучився до проекту реабілітації учасників АТО. У галереї акадеї було представлено виставку художніх робіт воїнів, а викладачі та студенти змогли відчути на собі метод арт-терапії.
«Арт-постріл» − це благодійний волонтерський проект реабілітації бійців АТО та їх родин засобами арт-терапії. Його реалізовує художниця з Волині Татяна Мялковська, керівник ГО «ПЯТЕРНЯ». Методом реабілітації, яку використовує художниця є «арт-терапія» терапія мистецтвом. Картини у галереї Острозької академії є її результатом.
«Арт-терапія не лише заспокоює. Для таких людей це — привід зібратися, поділитися спогадами та підтримати один одного»,
До академії привезли більше 100 робіт майже 50-ти авторів. Це — ікони про «житіє Святого Миколая» та проект «Я захищав свій світ», який складається із персональних виставок Олега Приходька, Андрія Соломіна і Руслана Кашаюка. Роботи воїнів були розміщені по всій території альма-матер. У галереї ж представлені переважно ікони.
Ректор Острозької академії Ігор Пасічник наголосив на її унікальності, адже за весь період відродження академії схожих ще не було.
«Сила лише в тих, хто перемагає, ці чоловіки вже свою сильну сторону продемонстрували, будучи на Сході. Тепер вони відкрили в собі нову — духовну, яку вони показали нам своїми іконами»,
Після презентації експозиції, воїни-художники зустрілись із студентами. На зустрічі був презентований відеоролик про те, як військові займались арт-терапією. Спілкування між гостями та студентами відбувалось у вигляді діалогу, де бійці ділились пережитим у зоні АТО та дякували художницям за можливість реабілітації такого виду. Зокрема Андрій Квач, один з бійців батальйону «Світязь», який побував у Іловайському котлі, поділився:
«Арт-реабілітація допомогла мені забути про все. Коли ти малюєш ікону, ти наповнюєшся її духом, виникають зовсім інші думки. І коли дивишся на результат такої роботи, то розумієш, що потрібно жити».
Окрім цього, художниця Тетяна Мялковська провела лекцію з тренінгом прийомів та методів арт-терапевтичної реабілітації. Тому всі охочі могли долучитися до творчих уроків з арт-терапії та відчути на собі її результати.