У Національній спілці журналістів України 23 грудня відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я — журналіст!», одним із організаторів якого є Національний університет «Острозька академія».
Із 2009 року зусиллями Видавничого дому «ОГО», Острозької академії та управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації конкурс пройшов шлях від обласного до всеукраїнського. Цьогоріч, за інформаційної підтримки Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, змагання юних журналістів охопило 20 областей України, звідки свої творчі роботи в номінаціях «стаття», «фото» і «відео» надіслали 508 учнів 8-11 класів та студентів професійно-технічних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Учасникам запропонували на вибір три теми: «Цікаве — поряд», «Що б я змінив на краще у своєму населеному пункті» та «Перший університет України: до 440-річчя Острозької академії».
Саме в останній номінації підготувала твір одна з переможниць конкурсу — десятикласниця Софія Обуховська із с.Оженин Рівненського району. Її робота присвячена знаному мистецтвознавцю Острозької академії, краєзнавцю та досліднику історії Волині Миколі Бендюку.
«Якщо ви будете мати бажання безпосередньо ознайомитися з його працею, то Микола Бендюк запросить вас до студентського храму при Острозькій академії, в стіни давнього монастиря ордену капуцинів, де знаходиться ікона — «Ісус Пантократор (Вседержитель)»,
«Стріляною більшовиками, страшною шматою потрапила вона йому до рук. «Оживити» ікону виявилося зовсім нелегко — бруд, дірки, невідомі нині складники старовинних фарб, стерте часом зображення святого. Та коли робота вже добігала кінця, сталося диво — поступово в центрі полотна почало проявлятися зображення Ісуса Пантократора. Художник зрозумів, що має справу з «подвійною» картиною, на якій нове зображення накладали на попереднє, пошкоджене та добре заґрунтоване. Тобто, спершу на полотні був образ Христа, а пізніше — святого Стефана. Але чому ґрунтовка ніби розчинилася і зображення Ісуса відновилося? Ось перед нами святий Стефан, що своєю правицею закриває вуста Ісусу Христу, який зображений в центрі ікони і в лівій руці тримає земну кулю. У вуста Ісуса, закриті рукою святого, не потрапила жодна з більшовицьких куль. Споглядаючи ікону, думаємо, що хотів сказати Спаситель, чому святий закрив йому вуста, яку таємницю ховає його зображення? Замислимось. Самі собою напрошуються роздуми про схожість долі старовинної ікони з історією держави. Чужинці палили, топтали нашу землю і розстрілювали, кидали в багнюку кращих з кращих, сподіваючись, що народ згине. А ми вижили, оновилися. Ми ніби народилися вдруге, і будемо жити далі, бо маємо до цього велике бажання і великі плани на майбутнє. А ще нам, молодим, є на кого рівнятися і ми дуже пишаємося нашим земляком».
Софію Обуховську та інших переможців привітали організатор Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я — журналіст!», викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія», головний редактор Видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв, перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та старший викладач кафедри журналістики Острозької академії, кандидат психологічних наук Олексій Костюченко.
«Кожна третя цьогорічна конкурсна робота — з Донбасу»,
Членів журі, серед яких були як викладачі Острозької академії, так і досвідчені журналісти-практики, вразила не лише географія, а й надзвичайно високий рівень творчих доробків учасників.
Тож невипадково оргкомітет конкурсу «Я — журналіст!» цьогоріч уперше встановив гран-прі для роботи, яку журі визнало кращою з кращих. Її автор — десятикласник із Кривого Рогу Максим Куждін. Тема його матеріалу — можливості розвитку промислового туризму у Кривому Розі. Дипломи ж першого ступеня здобули: у номінації «стаття» — вихованка зразкового прес-клубу «Юний журналіст» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Євгенія Соболєва, у номінації «фото» — десятикласниця Харківської гімназії № 23 Марія Рудковська, а в номінації «Відео» — народна студія телебачення і преси «Рожевий слон» Центру дитячої та юнацької творчості м.Добропілля Донецької області.
«Острозька академія постійно підтримує творчу молодь, проводячи різноманітні конкурси, і нам приємно, що чимало переможців таких конкурсів стають нашими студентами і навчаються доволі успішно»,
«Передаю вам найщиріші вітання від нашого ректора, Героя України Ігоря Пасічника і запрошую до Острозької академії — на екскурсію, а згодом на навчання!»
Олексій Костюченко подарував переможцям конкурсу подарункові набори від Острозької академії з пам’ятними сувенірами, книгами науковців університету, профорієнтаційними матеріалами та запрошенням на безкоштовну екскурсію. А своєрідним підтвердженням слів Олексія Костюченка виглядав той факт, що відеозвіт про урочисту подію підготувала Валерія Цуканова — переможниця конкурсу «Я — журналіст!» 2009 року, згодом — студентка і випускниця спеціальності «Філософія» («Релігієзнавство») Національного університету «Острозька академія», а нині — кореспондент Видавничого дому «ОГО». Немає сумнівів, серед переможців нинішнього року — теж чимало майбутніх студентів Острозької академії, а згодом — висококваліфікованих українських журналістів.