У Національному університеті «Острозька академія» 19 квітня відбулось відкриття XXI наукової викладацько-студентської конференції «Дні науки». Цьогоріч захід присвячений 440-річчю з часу заснування першого вищого навчального закладу України та Східної Європи — Острозької слов’яно-греко-латинської академії.
Дні науки стали вже традиційними в стінах Острозької академії. Цей захід започаткували ще у рік відродження університету. З тієї пори подію організовують щорічно. Така триденна конференція — підтвердження наукових досягнень викладачів, підсумки постійних перемог студентів у різноманітних олімпіадах, конкурсах та грантах, участь у наукових семінарах та дебатах. Саме зважаючи на таку активну наукову діяльність постановою Кабінету Міністрів України Національному університету «Острозька академія» було надано статус самоврядного (автономного) дослідницького вищого навчального закладу.
Відкриття конференції розпочалось о 12:20 в актовій залі університету. Учасників заходу привітав ректор Острозької академії, професор, Герой України Ігор Пасічник:
«Сьогоднішня подія — це свято науки в нашому університеті. Зараз в Острозькій академії 87% — це кандидати і доктори наук, які забезпечують навчальний процес. За вимогами Міністерства освіти і науки України на IV рівень акредитації достатньо 70%. Отже, ми вже перевищуємо планку. Щодо подальшого плану конференції, то впродовж трьох днів у академії будуть тривати наукові секції і я хотів наголосити ось на чому: до науки з презирством ставляться неуки, люди малоосвічені захоплюються нею, і тільки мудрі люди творять і використовують її. Тому бажаю всім мудрості і незабутньо провести цей час».
За 2015-ий рік було захищено дві докторські та вісім кандидатських дисертацій. Також було опубліковано 14 монографій, 5 колективних монографій, 6 підручників, 23 навчальних посібники, 9 методичних рекомендації, 20 наукових збірників і 252 наукові статті.
На пленарному засіданні доповідачі презентували свої наукові дослідження, теми яких були пов’язані з Острогіаною. Учасники відкриття конференції виступали з такими доповідями: «Як мислять історики (до інтерпретації образу В.-К. Острозького в історіописанні)» (Віталій Яремчук, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності); «Історико-психологічний портрет Гальшки Острозької» (Галина Гандзілевська, кандидат психологічниї наук, доцент кафедри психології і педагогіки; Анастасія Хеленюк, кандидат історичних наук, директор Музею історії Острозької академії); «Ціннісні горизонти Острозької академії: рецепція ренесансного гуманізму» (Максим Карповець, кандидат філософських наук, координатор центру ЄС в НаУОА); «Копний суд на теренах України у період функціонування Острозької Академії» (Василь Попелюшко, доктор юридичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського); «Роль Острозької Академії в духовно-моральному вихованні дітей та молоді України» (Василь Жуковський, доктор педагогічних наук професор, завідувач кафедри англійської мови та літератури).
Нагадаємо, що 19-21 квітня в рамках конференції «Дні науки» будуть проходити секційні засідання, організовані кафедрами Національного університету «Острозька академія». На таких зустрічах студенти та викладачі обговорюватимуть різні актуальні питання та проблеми сьогодення. Закриття конференції та підбиття підсумків відбудеться 21 квітня.