Міжнародний інтелектуальний марафон «Немає друга понад мудрість» (І. Франко) —проект Національного університету «Острозька академія», організований до 440-річчя першого вищого навчального закладу України та Східної Європи — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Нагадаємо, що цьогоріч відповідно до Постанови Верховної Ради України від 2 лютого 2016 року № 971-VIII цей ювілей відзначається на державному рівні.
У період з 1 березня до 1 серпня 2016 року всі, хто бажає, можуть залишити на інтернет-сторінці проекту 440.oa.edu.ua власний мудрий вислів для нащадків. Учасник марафону може запропонувати один вислів, обмежений 440 знаками. Після модерування вислів потрапляє у список для голосування. На інтернет-сторінці не будуть висвітлені висловлювання, що містять неетичні вирази, спонукають до релігійної, громадянської чи етнічної ворожнечі.
Цікаво, що вислови, які набирають найбільшу кількість голосів, потрапляють у список-440 висловів. Зі списку-440 найбільш рейтингові висловлювання будуть відібрані до переліку ТОП-25 премудростей (число 25 символізує ювілей української незалежності). Список-440 мудрих висловів буде видано окремою книгою, а ТОП-25 премудростей викарбують на в`їзній Тріумфальній арці Острозької академії, яку планують збудувати до відзначення ювілею університету в жовтні.
Свого часу Михайло Грушевський про Острозьку академію висловлювався, що вона у ХVІ-ХVІІ столітті була відома як
«перше огнище нової освіти, нового шкільництва, нового духовного життя».
Вона «...одна блискучою зорею ясно світила на всю Україну!...якраз тоді, коли була найбільше потрібна. І в цьому її віковічна слава!»,
Історична спадщина Острозької академії як осередку духовності, джерела мудрості повинна бути поцінована і в незалежній Українській державі.
До речі, ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник особисто долучився до марафону, написавши свій варіант мудрого вислову:
«Віра полягає в тому, що ми віримо в те, чого не бачимо, але нагорода за віру — це можливість побачити те, у що ми віримо».
«Хочете назавжди увійти в історію Острозької академії? Тоді необхідно взяти участь у проекті. Цей марафон дає унікальну можливість залишити свій інтелектуальний продукт для наступних поколінь. Тому у кожної людини в нашій країні є шанс, активізувавши мислення, написати такий вислів, який буде закарбований на сотні років. Головне — зрозуміти, що ким би ти не був: школярем або студентом, лікарем або інженером, молодою людиною або похилого віку, — кожен може написати такі слова, які ніколи не забудуться, а передаватимуться з вуст у вуста, з покоління в покоління»,