У рамках проекту «Alumni Talks» провели другу зустріч з успішною випускницею Острозької академії, викладачкою Лондонської школи економіки — Наталею Кібітою. Цього разу в форматі Skype-зустрічі.
Проект «Alumni Talks» — це платформа для зустрічі нинішніх студентів з випускниками Острозької академії, які хочуть поділитися професійним досвідом, інформацією, яка функціонує у площі їхньої діяльності, та уроками, винесеними зі стін першої вищої школи Східної Європи. Започаткували проект формату meeting на Гуманітарному факультети за ініціативи декана Дмитра Шевчука:
«По-перше, проект „Alumni Talks“ має на меті показати досягнення академічної спільноти Острозької академії, яка поширюється широко географічно — далеко за межі Острога. Сьогодні ми сягнули Великобританії, бо там зараз живе і викладає Наталія Кібіта. Але найголовніше, ці зустрічі демонструють, що нас усіх об’єднує етос Острозької академії, спільні цінності, які ми обрали орієнтирами в нашому житті».
Хто така Наталя Кібіта?
21 рік тому Наталя Кібіта була першокурсницею Острозької академії. 17 років тому — бакалавром спеціальності «Культурологія» першого випуску університету (1999 рік), а зараз — професор історії Лондонської школи економіки. Наталія Кібіта розповідає як працювати у Школі економіки після «культурології»:
«Культурологія розвиває мислення, абстрактне мислення. Для того, аби бути культурологом, треба відмінно знати історію, філософію та економіку. От усі кажуть: чим українці відрізняються від росіян? А потім відповідають: культурою. А чим саме? А тут пояснити і не можуть».
Чим запам’яталася в академії та що запам’ятала?
Перший випуск університету — це не тільки пам’ять, це ще й зародження традицій навчального закладу. Душею відновленої академії, а заодно однією з її традицій, став студентський хор. Керівником якого обрали не викладача, а студентку Наталію Кібіту.
«Є багато чого в пам’яті: як ми їздили виступати у Вільнюс та Львівську оперу. Ще пригадую, як я студенткою розказувала про Моцарта, а мені — про Nirvana, я про Моцарта, а вони знову про Nirvana»,
Чому навчила Острозька академія?
«Я вчила, здавала іспити, але не усвідомлювала цінність знань, які отримувала. Навіть не знань, а навичок, які давав мені університет. „Острозькі роки“ дали мені впевненість у своїх силах, що інколи важливіше за знання».
Що дають такі зустрічі студентам?
«Історії життя відомих випускників надихають і стимулюють навчатися. Особисто мені було цікаво послухати про події у Великобританії з позиції громадянина цієї країни, адже, на жаль, інформаційні джерела у нашій державі не завжди дають об`єктивну оцінку дійсності»,
«Студентам дуже корисно зустрічатися з випускниками академії, адже ті, хто пройшли нелегкий шлях навчання та вже працевлаштувалися, можуть поділитися досвідом і дати цінні поради. Та й взагалі студенти побачать конкретні результати успіху своїх попередників»,
«Ці зустрічі важливі, оскільки дозволять налагодити зв’язок між різними „поколіннями“ спудеїв НаУОА. Випускники попередніх років, які досягнули успіху у своїй професії діляться досвідом із теперішніми студентами. З одного боку це мотивує, з іншого — дозволяє зорієнтуватися в життєвих стратегіях для реалізації себе»,