Результатом роботи художників стала попленерова виставка, що відкрилася 10 серпня у мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія».
Про мистецтво Ейнштейн писав, що це вираження найглибших думок найпростішим способом. І справді, митці через свої полотна передають власний настрій та душу. Побачити і показати Острожчину у нових ракурсах крізь призму творчої уяви вкотре приїхали художники зі всієї України. Захід проводився уже десятий рік поспіль. Тематикою пленеру були дерев’яні церкви Острозького краю.
«Хотілося побачити оригінальність і неповторність архітектури Волині очима художників та закарбувати на полотні автентичність дерев’яних церков, які ще залишилися»,
Проректор із навчально-виховної роботи Острозької академії Руслана Каламаж сподівається, що роботи митців експонуватимуться в галереї університету аж до зими з метою детального ознайомлення студентства з полотнами. За її словами, значення цього пленеру важко переоцінити, адже на полотнах фіксуються ті духовні святині, які вже завтра можуть бути зруйновані невдалою реставрацією. Також важлива інформаційна і просвітницька роль заходу — формувати сприйняття цінного, прекрасного, нашого рідного.
«Цей пленер уже ввійшов в історію нашої альма-матер та міста Острога, адже тема завжди актуальна. До того ж, він дуже органічно вписався у перелік заходів, які плануються до святкування 440-річчя Острозької академії. Чудово, що ці роботи зможуть побачити першокурсники. Це буде їхнє ознайомлення з Острожчиною через мистецтво. Після побаченого розумієш, що потрібно змінювати власні критерії сприйняття. Те, що здавалося рутинним, овіяне приємними дитячими спогадами, має зовсім іншу суть і цінність»,
Узяти участь у пленері приїхали художники із центральної та західної частини України: зі Львова, Києва, Рівного, Хмельницького та інших міст.
«Не випадково, що пленер проводиться саме на Острожчині, адже наш край багатий на історико-культурну спадщину, якою ми дуже пишаємося. Раді вас вітати, приїжджайте до нас, це сприятиме підвищенню інтелектуального рівня та популяризації національної спадщини»,
Як зазначає Голова спілки художників Рівненської області Тетяна Лукашевич, не було чіткої програми для кожного художника. Тому ті митці, які вперше потрапили в Острог, зачарувавшись замком, малювали саме його, хоча темою пленеру були церкви.
«Нічого не коштує так дорого, як втрачений час. Такі пленери дають можливість нам щасливу мить спілкуватися з історією — прекрасною, трагічною, різною, і зафіксувати її на полотнах для майбутніх пленеристів, студентів, жителів тощо»
«Я все життя писав природу в Криму, а в Україні останні десять років майже не писав. Мені дуже сподобалося у Вас: і природа, і архітектура — все дуже красиво. У мене навіть дещо змінилося сприйняття і творча манера. Останнім часом я займаюся портретним живописом, а це зовсім інший стиль. Досвід, здобутий під час пленеру, збагатив і змінив мене»,
Попленерова виставка в мистецькій галереї Острозької академії чекає на усіх охочих.